Lončarević za SK: Osijek je veća prijetnja od Hajduka

Hrvatska 21. tra 202213:54 > 13:55 0 komentara
JACEK PRONDZYNSKI FOTOPYK NEWSPIX.PL

Pet kola prije kraja HNL je još uvijek neizvjestan. Od prvog do trećeg mjesta na tablici razlika je četiri boda nakon odigranog zaostalog derbija Hajduka i Dinama na Poljudu te slavlja Bijelih 1:0.

Za komentar nakon derbija o stanju u prvenstvu i očekivanja, pitali smo prekaljenog nogometnog stručnjaka Iliju Lončarevića koji je svojedobno vodio Osijek i Dinamo, a sada je voditelj Škole nogometa u Slaven Belupu.

Rekao nam je kako ne sumnja da će Dinamo i nakon poraza u derbiju od Hajduka nastaviti dalje i ne smatra da će zbog toga upasti u veliku krizu.

“Pa dobro, pitanje je koliko će Dinamo taj poraz poremetiti. Nema razloga da se previše poremete jer još uvijek imaju značajnu prednost.

Dinamo još uvijek ima najviše šanse, preiskusna su momčad i imaju takve karakterne igrače da bi oni na osnovu jednog poraza došli u krizu koja će trajati još jednu, dvije utakmice i da se do kraja poremete. Mislim da se to neće dogoditi i da su oni još uvijek u najboljem položaju. Kažem, najveće šanse su Dinamu, pa Osijek, pa Hajduk i Rijeka”, objasnio je Lončarević.

Misli kako će se HNL rasplesti u zadnjem kolu krajem svibnja.

“Hajduk je sada došao ponovno u situaciju da konkurira što je velika stvar za njih, ali i za cijelu ligu. Kao što je bilo predviđanje zimus, imat ćemo vjerojatno u zadnjem kolu borbu za prvo mjesto što se davno nije dogodilo. To je sasvim dovoljan razlog da budemo zadovoljni”, rekao je Lončarević.

Nakon poraza na Poljudu, jutros je Dinamo priopoćio da je Željko Kopić sada bivši. Lončarević nam nije htio komentirati tko bi bio idealan kandidat za klupu Dinama nakon njega.

“Ne bih se upuštao u to niti sam razmišljao o tome”, rekao je kratko na to pitanje.

Hajduk sada ide u nedjelju u Koprivnicu, oslabljeni protiv Belupa za Livaju i Kalinića zbog žutih kartona.

“Oslabit će ga u svakom slučaju iako ima Hajduk svojih unutarnjih rezervi dovoljno da idu na pobjedu je to će morati ići. Isto tako Slaven Belupo je u situaciji da se izvlači iz rezultatskog negativizma ovog proljeća i predviđam da će to biti priilično neizvjesna utakmica. Mislim da je sada s izostankom Livaje i Kalinića za vidjeti kako će Hajduk reagirati na to. Što se tiče Slavena, to je njima značajna šansa da izađu iz ovog u što su upali.”

Nikola Kalinić u Split je došao u veljači, ali Lončarević smatra da nije ispunio sva očekivanja navijača i vodstva kluba. Protiv Dinama je zabio gol za 1:0 u 63. minuti, ali Lončarević i dalje smatra kako je Livaja prebitna karika Hajduka.

“Kalinić još nije napravio onaj iskorak koji je trebao svojim dolaskom, koji su navijači i vodstvo Hajduka očekivali. Popravio je to protiv Dinama malo, ali Livaja je previše važan da se to ne bi na momčadi osjetilo. A koliko će se osjetiti vidjet će se u nedjelju.”

Jednu stvar nam je priznao, pogriješio je kod izjave o Dinamovom Bruni Petkoviću.

“Petković u Dinamu je problem Dinama i to je više bespredmetno komentirati. To je stvar, nije toliko ni stvar više trenera, iako je, uvijek je stvar trenera, to je stvar i kluba i trenera.

Postoje momčadske zakonitosti koje se moraju poštivati, ako se ne poštuje ono što trener traži ili trener traži ili ne traži prave stvari, to ja ne znam koji su zahtjevi bili trenera Dinama prema Petkoviću i njegovoj igri. Kako da komentiram je li kriv Petković ili obojica, ne znam što je uopće pred njega stavljeno.

Petković je pokazao svojim dolaskom u Dinamo, sada je to već prije tri i pol godine, da je veliki kapacitet. Ja sam se onda usudio reći da je jedini legitimni nasljednik Draže Jerkovića kao centarfor Dinama. Sad se isto tako usuđujem reći da sam se zeznuo, da to nije baš tako. Ali nisam se zeznuo sa stajališta njegove kvalitete nego tih nekih drugih stvari, ne znam što je to. Nadam se da će imati dovoljno u sebi pameti, jer sad je u pitanju samo njegova inteligencija ništa drugo, da se izvuče iz toga”, detaljno je objasnio Lončarević.

Rijeka se porazom od Lokomotive 2:1 udaljila od borbe za naslov.

“Jedna utakmica kao što je sada poraz Dinama od Hajduka je već zakomplicirala situaciju. Svaki daljnji poraz bilo koga od ovih gore, pobjede Rijeke, može dovesti u stituaciju da dođemo reklo bi se u ravnopravni odnos četiri momčadi. Ne vidim razlog da se sumnja ni u jednu momčad. Rijeka od te ‘velike četvorke’ ima možda najnestalnije rezultate. Ide od vrlo dobrog, tu i tamo odličnog do lošeg. To je nešto što ne ide u prilog konstantnosti i da se može računati da su ozbiljni kandidati za vrh. Ali, nikad se ne zna. To su momčadi podjednake kvalitete i nikad se ne zna kako će odgovoriti na ove izazove završnice prvenstva.”

I za kraj, imaju li Nenad Bjelica i Osijek šanse za titulu?

“Osijek je reklo bi se tiha prijetnja, stalno je nekako u drugom planu kod komentatora i navijača, ali Osijek je po meni ozbiljniji kandidat za prvo mjesto od Hajduka i Rijeke. Mislim da će se prvo mjesto odlučiti između Dinama i Osijeka, to je moje mišljenje”, zaključio je.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!