‘Važno natjecanje, ali ne donosi emociju kao EP ili SP’

Liga nacija 9. lis 202119:43 > 19:44 0 komentara
(AP Photo/Luca Bruno)

U nedjelju se u finalu Lige nacija sastaju Francuska i Španjolska. Golman svjetskog prvaka Hugo Lloris govorio je na konferenciji za medije pred ovaj dvoboj.

Francuska je do finala stigla preokretom i pobjedom protiv Belgije dok je Španjolska eliminirala europskog prvaka i domaćina završnog turnira Italiju.

Na pitanje da usporedi finale Lige nacija i Svjetskog prvenstva, Lloris je dao diplomatski odgovor:

„Ovo je važno natjecanje, ali ne donosi tu emociju koju imamo kada igramo Europsko ili Svjetsko prvenstvo. Ali, donosi trofej i osjećamo uzbuđenje zbog toga od kada smo se okupili početkom tjedna. Svi želimo pobijediti“.

„Protiv Belgije smo stekli samopouzdanje i želimo zadržati taj osjećaj, posebno nakon poraza od Švicarske. Ova pobjeda protiv Belgije je dobra za naš nogomet, a finale je samo po sebi uvijek velika stvar. Imali smo dan odmora manje, a to je uvijek velika razlika. Radimo na oporavku i pripremamo se za duel sa Španjolskom“, dodao je golman Francuske.

Nije Lloris želio unaprijed da upisuje svojoj momčadi pobjedu u finalu pa je na pitanje kako će proslaviti pobjedu rekao:

„Sve u svoje vrijeme, vidjet ćemo. Svi imamo i obaveze u klubovima. Sada je jedini cilj da se spremimo za utakmicu. Obično kada unaprijed razmišljaš o tome kako ćeš proslaviti na kraju nemaš što slaviti“, zaključio je Lloris.

Finale Lige nacija igra se u nedjelju od 20:45. Prijenos je na Sport Klubu 1.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!