Benzema: Noć iz snova, konačno trofej s Francuskom

Liga nacija 11. lis 20210:20 > 0:21 0 komentara

Bila je ovo noć iz snova, mi nikada ne odustajemo, kazao je napadač francuske nogometne reprezentacije Karim Benzema nakon što su Tricolori osvojili Ligu nacija pobjedom protiv Španjolske s 2:1.

Nakon što su u polufinalu okrenuli 0:2 protiv Belgije pobijedivši s 3:2, Tricolori su i u finalu stigli do pobjede preokretom. Ovoga puta nadoknadili su pogodak zaostatka. Španjolska je povela u 64. minuti golom Mikela Oyarzabal, dvije minute kasnije izjednačio je Karim Benzema, a pobjedu Francuzima donio je Kylian Mbappe u 80. minuti.

“Bila je ovo noć iz snova s ​​osobnog i timskog stajališta. Zaista sam želio osvojiti trofej s Francuskom,” kazao je za M6 Benzema kojem je ovo prvi veliki trofej u dresu Tricolora. Bio je i član francuske U-17 reprezentacije koja je osvojila europski naslov prije 17 godina, ali ne i član Les Bluesa koji su 2018. u Moskvi osvojili i svjetsku krunu.

“Nije bilo lako, još jednom smo pokazali snagu karaktera ove momčadi. Nikada ne odustajemo. To je znak velikih momčadi da nikada ne paničare i budu strpljivi. Uspjeli smo postići dva gola,” dodao je napadač Real Madrida.

“Počeli smo loše i u prvom poluvremenu dominirala je Španjolska. Međutim, uspjeli smo reagirati nakon primljenog gola. Moramo odigrati bolje, ali na kraju dana ipak smo slavili. Uvijek je lijepo osvajati trofeje i uvijek si ih gladan,” dodao je Paul Pogba.

Francuski strateg Didier Deschamps naglasio je kako je ponosan na svoju ekipu.

“Jako sam ponosan i jako sam sretan zbog igrača. Gubili smo u obje utakmice. Danas smo brzo izjednačili nakon što smo primili gol. Osim talenta koji imamo, ova momčad ima i karakter i mentalitet,” kazao je francuski izbornik ua Uefu dodavši:

“U igri je bio trofej. Igrači su natjecatelji, kao i ja. Učinili smo sve što smo mogli da dođemo ovdje, a kada si u finalu, uvijek je bolje pobijediti,” zaključio je.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!