Legenda Reala napušta klub, zna se i gdje ide

Nogomet 26. lis 202114:23 > 14:23
Guliver Images

Legendarni brazilski lijevi bek Marcelo na kraju ove sezone napustit će redove Real Madrida.

Jedan od najboljih lijevih bočnih igrača svih vremena duže vrijeme nije u formi koja ga je u najboljim igračkim godinama krasila i od 2019. nije prva opcija na lijevom boku Reala.

Situacija se nije promijenila ni nakon dolaska Carla Ancelottija. Marcelo je upisao dva nastupa u ovoj sezoni pa će sasvim sigurno po isteku ugovora napustiti “kraljevski klub”.

No, neće Marcelo ostati u Europi, odnosno kako pišu španjolski mediji, vratit će se u Brazil, a njegov novi klub će najvjerojatnije biti Fluminense iz kojeg je 2007. godine stigao u Madrid.

Po dolasku, na poziciji livog bočnog je zamijenio legendarnog Roberta Carlosa, a sa Realom je osvojio sve što se može osvojiti – pet titula prvaka Španjolske, četiri Lige prvaka, dva Kupa kralja, četiri španjolska Superkupa i isto toliko klupskih svjetskih prvenstava.

Ukupno je za Real odigrao 530 utakmica i pritom je postigao 38 pogodaka uz 101 asistenciju.