La Liga se žalila Uefi zbog Cityja i PSG-a!

Francuska 15. lip 202218:51 > 18:52 0 komentara
Guliver Images

Nakon brojnih napada prvog čovjeka Primere Javiera Tebasa na Manchester City i Paris Saint-Germain, na adresu Europske nogometne unije stigla je službena prijava Uefi protiv ova dva kluba zbog kršenja financijskog fair playa.

Javier Tebas već duže vrijeme napada Manchester City i Paris Saint-Germain, opisuje ih kao državne klubove, a kritike su se pojačale kada je PSG zadržao Kyliana Mbappea s višemilijunskim ugovorom, a City u svoje redove doveo Erlinga Haalanda.

Real Madrid je bio zainteresiran za oba igrača.

“La Liga smatra da je financijsko poslovanje ovih klubova neregularno, bilo kroz novac izravno dobiven od sponzora ili kroz druge ugovore koji nisu u skladu s tržišnim pravilima i nemaju ekonomski smisla.

La Liga smatra da takvo ponašanje šteti cijelom nogometnom ekosustavu i nogometu, svim europskim klubovima i ligama, te da služi samo da se narušava tržište novcem koji ne dolazi iz samog nogometa”, stoji u pritužbi upućenoj Uefi.

Kako se navodi, La Liga je u travnju poslala prijavu protiv Manchester Cityja Uefi, a protiv PSG-a prije tjedan dana.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!