Kustić: ‘Protiv Miškovića je pokrenut postupak’

Hrvatska 10. velj 202122:18 0 komentara
N1

Izvršni odbor HNS-a danas je i službeno odlučio raspustiti Komisiju nogometnih sudaca.

Izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić ističe kako apel Damira Mišković nije imao utjecaj na smjenu Komisije.

“Ne bih rekao da je bilo kakav apel imao utjecaj. Činjenica je da već u nekoliko kola u nastavku sezone imamo pogreške koje su se dogodile na utakmicama, greške VAR sudaca i definitivno smo imali prigovore od više klubova, vodećih ljudi klubova, koji su na koncu nažalost bili opravdani. Osobno mogu reći samo da za sve vrijede ista pravila, kako i za one prethodne, tako i za Damira Miškovića. Protiv njega je također pokrenut postupak za sve što je izrekao i smatram da se sve takve stvari trebaju rješavati unutar četiri zida, pogotovo ljudi koji su u izvršnoj vlasti u HNS-u”, rekao je Kustić za Novu TV.

Istupu Miškovića prethodilo je Dinamovo priopćenje gdje su napali sudačku organizaciju. Kustić je morao odgovarati na pitanje jesu li Dinamo i Rijeka sve više nervozniji zbog jačeg Osijeka…

“Što se tiče samog priopćenja, mislim da nema potrebe to komentirati, u tom priopćenju je rečeno sve. Definitivno, ja volim da imamo jaki Osijek, jaki Hajduk, jaki Dinamo, jaku Rijeku i sve ostale klubove. Činjenica je da imamo najinteresantnije natjecanje u Europi, svaka utakmica je derbi, bez obzira da li se igra za vrh ili za ostanak.”

Na pitanje je li Bruno Marić favorit za predsjednika Komisije nogometnih sudaca.

“U nekim medijima već izlaze nekakva imena. Mi smo donijeli odluku da nogometna središta do 1. ožujka daju svoje kandidate, tko kaže da će Bruno biti kandidat ispred svog središta. Vidjet ćemo koji će biti kandidati i kakav će im biti plan za idućih pet godina.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!