Kup prijateljstva u Zlatiboru s Dinamom i Osijekom na SK

Hrvatska 7. lip 202210:19 > 10:19 0 komentara
Dragana Stjepanović

Vrijeme je za novo druženje s najboljim mladim igračima iz klubova bivše Jugoslavije na Kupu prijateljstva na Zlatiboru.

Zlatibor će od 7. do 12. lipnja biti centar dobrog nogometa i domaćin turniru koji je od svojih prvih dana do danas iznjedrio veliki broj pravih bisera nogometa.

Sada je vrijeme da upoznamo novu generaciju, igrače 2004. godište i mlađe.

Bit će tu tradicionalni sudionici – Dinamo, Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, Sarajevo i Željezničar. Družit ćemo se i ove godine s igračima Akademije Pandev i Slobode iz Tuzle, a vraćaju nam se i dragi gosti iz Osijeka, Olimpije, Sutjeske i Vardara.

Sistem natjecanja isti je kao i ranije – 12 momčadi podijeljeno je u četiri skupine. Svatko sa svakim igra po jednu utakmicu u grupnoj fazi, a dva najbolja iz svake grupe plasirat će se u četvrtfinale.

Skupine
A: Crvena zvezda, Olimpija, Vardar
B: Partizan, Sloboda Tuzla, Sutjeska

C: Dinamo, Akademija Pandev, Sarajevo
D: Vojvodina, Osijek, Željezničar

U četvrtfinalima će snage odmjeriti pobjednik skupine A i drugoplasirani iz skupine C, pobjednik skupine C ide na drugoplasiranog iz skupine A. Pobjednici ove dvije utakmice sastat će se u polufinalu.

Najbolja momčad iz skupine B igrat će protiv drugoplasiranog iz skupine D, a pobjednik skupine D s drugim iz skupine B. Pobjednici ove dvije utakmice igrat će u polufinalu.

Tradicionalno, četvrtfinala će biti odigrana u petak, polufinala u subotu, a finale je u nedjelju 12. lipnja.

Prošle godine, kada smo se vratili nakon godinu dana neželjene pauze, naslov je osvojila Crvena zvezda koja je u finalu svladala Dinamo rezultatom 2:0.

Kao i uvijek, sve utakmice možete pratiti samo na kanalima Sport Kluba.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!