Kovačev nasljednik na kraju sezone mijenja klub

Bundesliga 13. tra 202113:36 > 13:39
Franz Waelischmiller/SVEN SIMON/picture-alliance/dpa/AP Images

Austrijski nogometni stručnjak Adi Hütter, koji trenutačno vodi Eintracht iz Frankfurta prema plasmanu u Ligu prvaka, od ljeta će preuzeti momčad Borussije iz Mönchengladbacha, potvrdila su u utorak oba kluba putem priopćenja.

Hütter s Eintrachtom ima ugovor do 30. lipnja 2023., ali u njemu postoji i klauzula koja Švicarcu omogućuje prijevremeni raskid. Hütter je o svojoj odluci izvijestio čelnike Eintrachta u ponedjeljak navečer.

“Odluka o započinjanju novog poglavlja nije bila laka. Ovdje sam proveo tri vrlo uspješne i intenzivne godine, a zajedno s momčadi ih želim zaključiti s još jednim odličnim rezultatom na kraju sezone. Želimo se plasirati u Ligu prvaka”, izjavio je u priopćenju 51-godišnji Austrijanac koji je u Frankfurt stigao 2018., nakon što je osvojio naslov švicarskog prvaka s Young Boysima i odveo ih do polufinala Europske lige.

Na klupi Eintrachta je naslijedio bivšeg hrvatskog izbornika Niku Kovača koji je prije odlaska u Bayern osvojio njemački Kup pobijedivši Bavarce u finalu.

Eintracht je u ovoj sezoni pod njegovim vodstvom na najboljem putu da ostvari povijesni plasman u Ligu prvaka, što još nijednom njegovom prethodniku nije uspjelo. Momčad iz Frankfurta drži četvrto mjesto s 53 boda, a šest kola prije kraja ima sedam bodova prednosti pred petoplasiranom Borussijom Dortmund te samo bod zaostatka za trećeplasiranim Wolfsburgom. Četiri najbolje momčadi iz Bundeslige će sljedeće godine igrati u Ligi prvaka.

Mjesto među četiri najbolja kluba dugo je držala Borussia Mönchengladbach, ali se dogodio veliki pad sredinom veljače, kad je sadašnji trener Marco Rose objavio da će na ljeto preuzeti vođenje velikog konkurenta iz Dortmunda. Tada je njegova sadašnja momčad doživjela sedam uzastopnih poraza i trenutačno se s 13 bodova manje od Eintrachta nalazi na osmom mjestu koje ne vodi u europska natjecanja.

U klubu su uzbuđeni što će Adi Hütter naslijediti Rosea.

“On je najbolji mogući trener za izazove i ciljeve koje smo stavili pred momčadi i pred klub od ljeta pa nadalje”, izjavio je sportski direktor momčadi iz Moenchengladbacha Max Eberl.