Kovač: ‘Mogu računati na 20 igrača, zato smo ovako dobri’

Francuska 28. velj 202117:49 0 komentara
Alex Grimm/Getty Images

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvensta Monaco je pobijedio Brest sa 2-0 produživši niz bez poraza na 11 susreta.

Momčad Nike Kovača je tek u posljednjih 15 minuta probila obranu gostiju, a golove su zabili Stevan Jovetić (76) i Kevin Volland (90). Inače, Jovetić je na travnjak ušao u 59. minuti i pokazao se kao joker s klupe. Istovremeno kad i on, na teren je poslan i Aleksandar Golovin čija je asistencija Kevinu Vollandu pomogla Monacu da slavi pobjedu s dva gola razlike.

”Mi smo momčad, trebamo sve igrače. U prvom dijelu sezone sam rekao da bismo mogli imati problema s klupom jer smo imali manje iskusne igrače. Danas računam na 20 igrača i to nam je donijelo pobjedu. Petorica koja su ušla s klupe napravila su sjajan posao”, izjavio je Kovač pa objasnio zašto je trojicu njih na teren poslao u istom trenutku:

”Mislio sam da će Brest fizički pasti i malo se povući. Osim toga, Golovin, Jovetić i Diatta zaslužili su mjesto svojim radom na treningu. Bio je pravi trenutak za izmjene koje će donijeti dobar rezultat.”

Iako nerado govori o borbi za naslov, nakon novog odličnog rezultata nije mogao izbječi to pitanje.

”Kad budemo imali dovoljno bodova za osiguravanje pete pozicije, onda možemo i o drugim stvarima. Sad nije trenutak za to. Danas smo bili izvrsni. Po meni je Brestov golman Gautier Larsonneur bio briljantan, za mene je bio igrač utakmice. Želio sam danas vidjeti ovako kvalitetnu izvedbu. Dominirali smo.”
Monaco je u ovom trenutku četvrta momčad ljestvice francuskog prvenstva s 55 bodova iz 27 odigranih utakmica. Vodeći Lille bježi mu tri boda i ima utakmicu manje.