Šok u Gradskom vrtu, Osijek ispao iz Europe!

Konferencijska liga 28. srp 202222:23 > 22:36 0 komentara
JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK/NEWSPIX.PL

Nogometaši Osijeka doživjeli su jedan od najvećih europskih podbačaja u povijesti. Iako su uoči revanša s kazahstanskim Kizilžarom imali vodstvo od 2:1, u Gradskom vrtu izgubili su 2:0 i neočekivano rano završili svoj europski put...

E, da Osijek nije poklonio Kizilžaru pogodak u finišu prve utakmice za smanjenje na 2:1 (autogol Nejašmića) i to u situaciji u kojoj je imao i igrača više (!), vjerojatno bi mu posao u uzvratu bio kudikamo lakši, no čak se i s takvom prednošću očekivalo da Osječani opravdaju ulogu favorita protiv momčadi koja se bori za ostanak u kazahstanskom prvenstvu.

No to se nije dogodilo. Osijek je bio bolji u otvaranju, prijetio preko Lovrića, Brleka i Kleinheislera, ali nedostajao je onaj ‘killer’ potez za pogodak.

U drugom dijelu ohrabrili su se i gosti te poveli u 61. minuti. Nakon ubačaja s desne strane poentirao je Ivaniadze. Šokirani Osijek ubrzo je primio i drugi gol. Igrala se 72. minuta kada je Bušman ubacio iz kornera, a Kone pogodio glavom.

Osijek je do kraja jurišao svim silama po pogodak makar za odlazak u produžetke, ali nije stvorio ni jednu jedinu ozbiljnu priliku. Uz silne zvižduke s tribina Osijek se oprostio od Europe već na prvoj prepreci. Štoviše, Kohorta je pred kraj utakmice skandirala “Bjelice, odlazi!”