Preokret West Hama protiv Steaue

Europa 8. ruj 202223:35 0 komentara
REUTERS/Neil Hall

Nogometaši West Hama pobjednički su zakoračili u ovosezonsku Konferencijsku ligu te su na domaćem terenu, u skupini B, bili bolji od rumunjske Steaue 3:1.

Gosti iz Bukurešta su poveli golom Cordee u 34. minuti te su čuvali vodstvo do 69. minute. Tada je krenuo preokret, a sve je zaključeno s tri gola domaće momčadi. Počelo je golom Bowena iz jedanaesterca u 69., a potom su suparničku mrežu još pogađali Emerson u 74. i Antonio u 90.

U skupini D su Nica i Koeln odigrali 1:1 nakon što je na samom stadionu došlo do žestokih sukoba huligana s obje strane. Gosti iz Njemačke su poveli pogotkom Tiggesa u 19. minuti, dok je domaćinu bod donio Delort koji je u 62. minuti pogodio s bijele točke.

U skupini H je Basel bio uspješan domaćin te je s 3:1 bio bolji od Pjunika, predstavnika iz Armenije. Do 54. minute je rezultat bio 1:1, a onda je do kraja dva pogotka postigao Nizozemac Wouter Burger i time postao domaći junak. U toj grupi su još u Bratislavi Slovan i Žalgiris odigrali bez golova, s tim da je za goste cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Petar Mamić.

U 180 minuta skupine F nije postignut ni jedan pogodak. Molde i Gent su odigrali 0:0, kao i u Dublinu gdje je švedski Djurgarden, momčad koja je ranije tijekom ljeta iz Europe izbacila Rijeku, gostovao kod Shamrock Roversa.

Skupina A:
Hearts – Istanbul Basaksehir 0-4 (Kaldrim 26, Ndayishimiye 67, Kingsley 75-ag, Ozcan 82)
Fiorentina – Rigas 1-1 (Barak 56 / Ilić 74)

Skupina B:
Anderlecht – Silkeborg 1-0 (Fabio Silva 81-11m)
West Ham – Steaua 3-1 (Bowen 69-11m, Emerson 74, Antonio 90 / Cordea 34)

Skupina C:

Villarreal – Lech Poznan 4-3 (Chukwueze 32, Alex Baena 36, 40, Coquelin 89 / Skoraš 2, Ishak 46-11, 61)
Austria Beč – Hapoel Be’er Sheva 0-0

Skupina D:
Slovačko – Partizan 3-3 (Kalabiška 5, 19, Kozak 83 / Diabate 47, 52, Ricardo Gomes 61)

Nica – Koeln 1-1 (Delort 62-11m / Tigges 19)