Ništa od riječkog čuda, Šveđani opet pobijedili

Konferencijska liga 28. srp 202220:52 > 20:53 0 komentara
Emma Wallskog via Guliver Images

Rijeka nije uspjela preokrenuti zaostatak od 2:1 iz prve utakmice protiv švedskog Djurgardena, štoviše i u revanšu je poražena 2:0 i tako je završila svoj europski put...

Rijeka je u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige u Stockholmu doživjela i drugi poraz. Nakon 2:1 na Rujevici, Djurgarden je kod kuće bio bolji 2:0 i zasluženo prošao dalje.

Riječani su bolje krenuli, no pokušaji FriganaSmolčića Selahija nisu pogodili metu. Onaj Ampema u 25. minuti nakon ubačaja Hodže jest, zatresla se mreža, no napadač gostiju bio je u zaleđu i gol je opravdano poništen.

Probudili su se tada i Šveđani. Kako se primicao odlazak na predah, sve su više prijetili te su došli jako blizu gola u 44. minuti kada je Radetinac pogodio gredu. Na odmor se ipak otišlo bez golova.

Ipak, u 55. minuti Djurgarden je poveo golom Hiena nakon gužve nastale iz kornera. Probali su uzvratiti Bušnja, koji je ušao u 59. minuti umjesto Frigana (kao i Obregon umjesto Libera), te Smolčić, ali bez uspjeha.

Poslao je Rijekin trener Tadić u igru i Halilovića, no spasa Riječanima nije bilo. Ne samo što nisu uspjeli barem izjednačiti, već su primili i drugi gol. U 84. minuti poentirao je Banda nakon kontre u kojoj ga je poslužio Radetinac.

Rijeka je igrala u sastavu: Labrović – Smolčić (od 74. Halilović), Krešić, Pavlović, Vukčević – Liber (od 59. Obregon), Selahi (od 88. Alvarez) – Hodža, Frigan (od 59. Bušnja), Ampem – Vučkić (od 88. Karrica).

Riječani su tako prvi put nakon 2019. europski put završili na prvoj prepreci.