‘Mi to ne volimo priznati, a Hajduk mora sanjati’

Konferencijska liga 19. kol 202211:25 > 14:32 0 komentara
Guliver Images

Hajduk se nije uspio othrvati moćnom Villarrealu izgubivši 4:2 u Španjolskoj, a hoće li uzvrat biti nešto bolji za Splićane prokomentirao je za Sport Klub njihov nekadašnji igrač i skaut Mario Brkljača.

Sve je krenulo kao iz snova za Splićane, nakon dvije minute igre Stipe Biuk matirao je legendarnog Pepea Reinu, no onda je Lovre Kalinić čak četiri puta zaredom vadio loptu iz svoje mreže. Ipak, Fossati je zabio iz penala pred kraj utakmice i ostavio kakvu takvu nadu pred uzvrat na Poljudu.

Javio nam se Mario Brkljača, nekadašnji igrač i skaut splitske momčadi, koji sada radi u Italiji.

“Razlika je u kvaliteti velika, mi se malo zavaravamo. Nije to baš tako jednostavno, ta momčad je igrala polufinale Lige prvaka, na kraju krajeva posljednjih godina rade ozbiljne stvari u Europi i to je jedan dugogodišnji projekt koji je rastao i koji se sada isplaćuje. Oni su i ozbiljan kandidat za osvajanje Konferencijske lige, tako da, lijepo je nadati se, ali momčad Villarreala je momčad za Ligu prvaka. Hajduk čak ima pozitivan rezultat, ako sve zbrojimo i oduzmemo“, rekao je Brkljača i najavio uzvrat:

Ivan Terron via Guliver Images

“Hajduk mora sanjati i to je sportski, ali sve osim prolaza Španjolaca bi bilo veliko iznenađenje. Ali naravno, zašto se ne potući, zabiješ rano gol, puno puta smo vidjeli i da mali pobjeđuju velike, odnosno David protiv Golijata, ali razlika je ipak prevelika u kvaliteti.”

Otkrio je Brkljača još nešto zanimljivo…

“Kad gledam talijanske trenere, primjerice Allegrija, Contea, itd. oni nemaju problema reći da je netko favorit, mi smo takvi, ne volimo priznati da je netko bolji od nas, ali to je i jedna naša kvaliteta, ne treba to gasiti ni osporavati, ali treba biti realan. To je bila utakmica koja se odvijala puno brže za Hajduk, La Liga je brža, vertikalniji su. Trebaš se adaptirati na to, ali bez obzira na sve, Villarreal je ipak Villarreal, sam vrh europskog nogometa”, zaključio je u razgovoru.

Drugi dio intervjua s Brkljačom o ostalim klubovima u SuperSport HNL-u, njegovim nastupima u Hajduku, ali i o novom poslu u Italiji čitajte u petak navečer!

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!