Leicester ispisao povijest prvim europskim polufinalom

Konferencijska liga 14. tra 202220:44 > 20:45 0 komentara
Darren Staples/CSM via ZUMA Press Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Preokretom u Eindhovenu protiv PSV-a i pobjedom 2:1, nogometaši Leicestera kao prvi su se plasirali u polufinale Konferencijske lige.

Nakon što je prva utakmica završila bez golova, u uzvratu je PSV kao domaćin poveo u 27. minuti. Strijelac je bio Izraelac Eran Zahavi koji je spretno, potpuno iskosa, pogodio suparničku mrežu.

Sve do završnice PSV je čuvao prednost i plasman u polufinale, ali onda se dogodio potpuni preokret. U 77. minuti je Ayoze Perez sjajno prevario suparničkog igrača i idealno uposlio Maddisona koji pogađa za izjednačenje, a u 88. minuti gosti su kreirali preokret. Portugalac Ricardo Pereira je tada pogodio za 2:1 i prvo europsko polufinale Leicestera, u nekom natjecanju, u klupskoj povijesti. (H)