Kakva pogreška hrvatskog suca u Konferencijskoj ligi!

Konferencijska liga 9. pro 202123:17 > 23:25 0 komentara
GEPA pictures/ Felix Roittner

Odigrane su posljednje utakmice grupne faze Konferencijske lige, a veliku grešku napravio je hrvatski sudac Fran Jović.

U grupi H nogometaši Basela pobijedili su Qarabag (3:0) i na taj su način potvrdili prvo mjesto u grupi. Zanimljivo, tu utakmicu je sudio Fran Jović koji je napravio skandaloznu pogrešku – nije priznao čisti gol ekipi Qarabaga na otvaranju utakmice i direktno je utjecao na rezultat.

U drugoj utakmici grupe ciparska Omonia i Almaty su remizirali bez golova (0:0).

Nogometaši Feyenoorda pobijedili u skupini E su Maccabi Haifu (2:1), a golove za nizozemski sastav postigli su Dessers i Nelson. Feyenoord je ovom pobjedom potvrdio prvo mjesto sa 14 bodova, dok je izraleski sastav ostao na posljednjem mjestu sa četiri boda.

U drugoj utakmici skupine vodila se velika bitka za prolaz, a Union Berlin nije uspio upisati pobjedu protiv praške Slavije (1:1). Na kraju je drugo mjesto pripalo češkom sastavu koji je imao bod više od Nijemaca. Gol za Berlin je zabio Kruse, dok je za goste zabio Schranz.

Danski Kopenhagen je pobjedom protiv Slovana (2:0) zapečatio prvo mjesto u skupini F. Golove za danski sastav zabili su Wind i Hojlund. U drugoj utakmici grupe F Paok je slavio 2:0 protiv Lincolna golovima Živkovića i Schwaba.

Jedini upitnik ostao je u grupi G. Utakmica Tottenhama i Rennesa jedina nije odigrana zbog proboja koronavirusa u redove momčadi Antonija Contea. U drugoj utakmici grupe G Vitesse je s 3:1 svladao slovensku Muru. Golove su postigli Buitnik, Openda i Huisman, dok je za Muru zabio Marosa. Mladi hrvatski branič Dominik Oroz ušao je u igru u 65. minuti kod Vitessea, dok su u redovima Mure svoje minute odigrali Karamarko i Bobičanec.