Juranović asistent u iznenađujućem porazu Celtica

Jeff Holmes via Guliver Images

U prvom susretu play-offa Konferencijske lige norvški Bodo/Glimt je u Glasgowu pobijedio Celtic s 3:1.

Norvežani, koji su u skupini porazili Romu sa čak 6:1, i protiv Celtica su pokazali sjajnu predstavu. Vodili su 2:0, a na koncu slavili s 3:1.

Za Bodo/Glimt su golove zabili Runar Espejord (7), Amahl Pellegrino (55) i Hugo Vetlesen (819, dok je za Celtic strijelac bio Daizen Maeda (79) na asistenciju Josipa Juranovića koji je odigrao cijeli susret za škotski sastav.

Marseille je na svom travnjaku pobijedio Karabag s 3:1. Arkadiusz Milik je zabio dva (41, 44), a Dmitri Payet (90+2) jedan gol za OM, dok je za goste pogodak postigao Kady (85).

Duje Ćaleta-Car nije nastupio za OM .

Leicester City nije imao problema protiv Randersa pobijedivši sa 4:1.

Wilfred Ndidi (23), Hartvey Barnes (49), Patson Daka (75) i Kieran Dewsbury-Hall (74) bili su strijelci za engleskog premierligaša, dok je u suparničkim redovima zabio Vito Hammershoj-Mistrati (45).

Partizan je u Pragu golom Queensy Meniga u 78. minuti porazio Spartu.

Rapid je u Beču pobijedio nizozemski Vitesse s 2:1, a austrijska momčad, koja je završila iza Dinama u Europskoj ligi, vodila je s 2:0 nakon samo 16 minuta igre. No, u 65. minuti isključen je igrač Rapida Stojković, a Vitesse je golom Opende (74) uspio izvući minimalan poraz. Za momčad iz Arnhema je cijelu utakmicu odigrao desni bek Dominik Oroz, 21-godišnjak rođen u Beču, koji nastupa za hrvatsku U-19 vrstu.

Midtjylland je kod kuće pobijedio grčki PAOK s 1:0 golom Anderssona u 20. minuti. Za goste je Mirko Antonio Čolak igrao zadnjih šest minuta.

PSV je u Eindhovenu slavio protiv izraelskog Maccabija s 1:0 golom kapetana Gakpoa iz 11. minute. U borbenoj utakmici Danci su u 90. minuti pogodili vratnicu i propustili priliku za opipljiviju prednost u Solunu. Napad momčadi iz Tel Aviva je predvodio Stipe Perica.

U najzanimljivijoj utakmici praška Sparta je slavila u Istanbulu protiv Fenerbahčea s 3:2. Traore iz Obale Bjelokosti, Amerikanac Dorley i Lingr donijeli su prednost Česima, dok su Grk Pelkas i Kadiouglu pogađali za slavni turski klub.