Klubovi se izvukli, Uefa neće nikoga kazniti

Nogomet 23. tra 202114:15 > 14:15
Martial Trezzini/Keystone via AP

Iako je UEFA uputila veliki broj prijetnji klubovima koji su je izdali i odlučili prihvatiti poziv u odvojenu ligu nazvanu europskom Superligom, nije bilo sankcija.

Real Madrid i Juventus su bili najviše zabrinuti da će UEFA donijeti odluku o suspenziji iz europskih natjecanja u novoj sezoni, čak je bilo prijetnji da će iz završnice Lige prvaka u ovoj sezoni biti eliminirani svi koji su prihvatili igrati u Superligi, ali na kraju se to nije dogodilo.

Osim Reala i Juventusa, među odmetnicima su Barcelona, Atletico, Milan, Inter, Manchester United i City, Arsenal, Tottenham, Chelsea i Liverpool. Osim što nisu kažnjeni suspenzijama, nisu dobili niti novčane kazne.

UEFA nije poduzela nikakve radnje protiv navedenih momčadi, ali svakako je sretna zbog činjenice da se raspao projekt Superlige.