Klopp ne pušta igrače na okupljanja reprezentacija?!

Nogomet 3. ožu 202120:36 > 20:52
Laurence Griffiths/Getty Images

Trener Liverpoola Jürgen Klopp najavio je kako bi Redsi mogli zabraniti svojim igračima odlazak u reprezentaciju ako će se od njih tražiti karantena od 10 dana po povratku u Englesku.

“Razumijem potrebu različitih nogometnih saveza, ali vrijeme je kada ne možete sve usrećiti”, rekao je Klopp na konferenciji za novinare uoči utakmice protiv Chelsea u četvrtak.

“Klubovi plaćaju igrače, što znači da mi moramo biti na prvom mjestu. U ovom razdoblju našeg života ne možete učiniti sve sretnima,” dodao je njemački stručnjak.

Međunarodna nogometna federacija (Fifa) je nedavno objavila da klubovi mogu odbiti pustiti igrač ako se od njih zatraži karantena dulja od pet dana po povratku.

“Nismo još 100% sigurni jer bi neke države mogle promijeniti mjesta na kojima igraju. Morat ćemo pričekati jer ljudima treba vremena za donošenje odluka. Međutim, mislim da se svi slažu da ne možemo pustiti igrače i onda ih po povratku držati 10 dana u karanteni, naglasio je Klopp.

Među Liverpoolovim igračima koje u ožujku očekuju reprezentativne obveze su Brazilci Alisson Becker, Fabinho i Roberto Firmino te Portugalac Diogo Jota.