Kiša golova u Rotterdamu nije donijela pobjednika

Konferencijska liga 7. tra 202220:53 > 20:54 0 komentara
xYannickxVerhoevenx via Guliver

Nevjerojatna je bila prva četvrtfinalna utakmica Konferencijske lige između Feyenoorda i praške Slavije. Uz šest golova ogled je završio bez pobjednika 3:3.

Feyenoord je odlično otvorio utakmicu te je poveo u 10. minuti. Tada su munjevitu kontru izveli nogometaši nizozemskog kluba, a sve je pogotkom zaključio Sinisterra. Nastavio je potom Feyenoord napadati te je u više navrata mogao povećati prednost. Između ostaloga, jednom se zatresao i okvir gostujućih vrata. No, praška momčad nije bila posve bezopasna u uvodnih 45 minuta i pred kraj, u 41. minuti, uspjela je izjednačiti golom Olayinke.

Potpuno otvorena utakmica nastavljena je i u drugom poluvremenu. Nizale su se šanse na obje strane, a poveli su gosti u 67. minuti kada je domaću mrežu pogodio Sor.

No, pogodak je stalno ‘visio u zraku’ i samo sedam minuta kasnije proključalo je još jednom u Rotterdamu. Ovom prilikom Senesi je bio koban po Slaviju te je pogodio za 2:2. Do kraja je Feyenoord nastavio s napadima te je ponovno poveo i to velikom zaslugom gostujućeg vratara Kolara koji je vrlo loše reagirao u 86. minuti.

Turčin Kokcu je izveo slobodan udarac, iskosa s vrha šesnaesterca te je pogodio bliži kut gdje je Kolaru lopta doslovno prošla kroz ruke. Ali, ni tu nije bio kraj. U 95. minuti, u gužvi domaćeg šesnaesterca, najbolje se snašao Traore te je zaključio ovu ludu utakmicu golom za konačnih 3:3.

Kao zanimljivost recimo da su ove dvije momčadi zajedno bile smještene u skupini Konferencijske lige. Tom prilikom je Feyenoord kao domaćin slavio 2:1, dok je dvoboj u Pragu završio bez pobjednika 2:2.

Uzvratna utakmica u Pragu igra se za sedam dana.