Katanec režirao senzaciju, Japan svladao SAD

Nogomet 23. ruj 202216:50 0 komentara
AP Photo/Kamran Jebreili

Svjetsko nogometno prvenstvo je pred vratima, pa većina sudionika World Cupa koristi posljednji "međunarodni prozor" koji traje od 22. do 27. rujna, za odigravanje pripremnih utakmica.

Na programu će biti ukupno 43 susreta – prijateljska, te u europskoj Ligi nacija nakon kojih će izbornici uskoro morati donijeti teške odluke o sastavu svojih momčadi od 26 igrača za Katar.

U sudaru dvaju sudionika najveće svjetske nogometne smotre Japana i Sjedinjenih Država, koji je igran na Merkur Spiel Areni u Dusseldorf slavio je Japan s 2:0.

Veznjak Eintrachta iz Frankfurta Daichi Kamada je zabio za 1:0 u 24. minuti, a pobjedu Japana je potvrdio Kaoru Mitoma u 88. minuti.

SAD su u skupini B zajedno s Engleskom, Iranom i Walesom, dok će Japan na SP-u igrati u skupini E koja se u drugom krugu križa sa skupinom u kojoj je i Hrvatska. S Japanom u grupi su i Španjolska, Njemačka i Kostarika.

Upravo je Kostarika odigrala 2-2 protiv Južne Koreje u susretu igranom u Goyangu.

Hwang Hee-Chan je doveo korejsku vrstu u vodstvo u 28. minuti. Kostarika je potom okrenula rezultat golovima veznjaka Sunderlanda Jewisona Bennettea (41, 63), da bi napadač Tottenhama Heung-Min Son izjednačio u 85. minuti.

Koreja će na World Cupu igrati u skupini H s reprezentacijama Portugala, Gane i Urugvaja.

Jedan od pet afričkih sudionika World Cupa, Kamerun iznenađujuće je u Goyangu izgubio sa 0:2 od Uzbekistana kojeg vodi slovenski stručnjak Srečko Katanec.

Golove za Uzbekistan zabili su veznjak moskovskog Torpeda Khojimat Erkinov u 24. minute, te veznjak moskovskog Spartaka Oston Urunov u 76. minuti.

Bila je to jedanaesta utakmica slovenskog stručnjaka za kormilom Uzbekistana i osma pobjeda uz tri poraza.

Kamerun će na SP-u igrati u skupini G s Brazilom, Srbijom i Švicarskom.