Kanada za povijest!

FIFA World Cup 17. stu 20218:21 > 8:27 0 komentara
GuliverImages

Kanađani su pobijedili Meksiko 2:1 kod kuće u kvalifikacijama za SP Sjeverne i Centralne Amerike što je prvi put nakon 2000. godine.

U noći s utorka na srijedu odigrale su se utakmice kvalifikacija za SP Sjeverne i Centralne Amerike, ali i Južne Amerike.

Posebna je pobjeda kvalifikacija Sjeverne i Centralne Amerike,  Kanada je doma pobijedila Meksiko 2:1. Za Kanadu je Larin zabio u 47. pa ponovno u 52. minuti da bi jedini gol za Meksiko postigao Herrera u 90. minuti.

To je povijesna pobjeda za Kanađane koji Meksiko nisu pobijedili još od 2000. i Gold cupa kada su ostvarili i prvo mjesto u kvalifikacijama za Concaf.

Od ostalih utakmica Sjeverne i Centralne Amerike, Kostarika je kod kuće pobijedila Honduras 2:1, Duarte je zabio u 20., izjednačio je Quioto u 35., da bi konačno u 95. Torres izborio pobjedu za Kostariku.

Panama je kod kuće pobijedila Salvador 2:1. Za goste je prvo zabio Henriquez odmah u prvoj minuti i šokirao domaćine. No dva odlučujuća gola pala su u 50. (Waterman) i 52. minuti (Gondola).

Kanada je prva na tablici sa 16 bodova, SAD je drugi s 15, Meksiko treći s 14 i Panama četvrta s 14. Prvih troje na kraju odlaze izravno na SP, dok će četvrta u dodatne kvalifikacije.

U kvalifikacijama Južne Amerike, Kolumbija i Paragvaj su odigrali bez golova, isto kao i Argentina i Brazil. Ekvador je u gostima pobijedio Čile 2:0 golom Estupinana u 9. i Caiceda u 93. minuti.

Prvi na tablici je Brazil s 35 bodova, druga je Argentina s 29, treći Ekvador s 23 te četvrta Kolumbija sa 17 bodova. Izravno na SP na kraju odlaze prve četiri momčadi od deset.