Juve slavio, ali teža ozljeda kapetana zabrinjava

Nogomet 26. ruj 202114:53 > 14:54
AntonioxBalascox xKontrolab

Najtrofejniji talijanski klub Juventus slavio je danas protiv Sampdorije s 3:2 u susretu 6. kola talijanske Serie A.

Katastrofalno je sezonu otvorio Juventus bez Cristiana Ronalda, pa je imao samo dva boda nakon četiri kola, no u posljednja dva susreta Juve je ipak ostvario dvije pobjede i vraća se u gornji dio tablice.

Sampdoria danas nije bila ravnopravan rival Staroj dami, koja je povela već u desetoj minuti lijepim golom kapetana Paula Dybale.

Samo desetak minuta kasnije Argentinac se ozlijedio, te je u suzama izašao s terena, a čini se da je riječ o nekoj ozbiljnoj ozljedi, što posebno brine trenera Massimiliana Allegrija.

Leonardo Bonucci je u 43. minuti s bijele točke povisio prednost Juventusa na 2:0, a ubrzo nakon toga na drugoj strani Yoshida glavom zabija za 2:1 na centaršut Candreve.

U nastavku je bilo manje zanimljivosti, naročito nakon što je Locatelli u 57. minuti na dodavanje Kuluševskog postigao gol za 3:1, međutim Candreva u 83. minuti donosi novi gol gostima iz Genove te smanjuje na 3:2, što je bio konačan rezultat.

Vrijedi napomenuti da se kod Juventusa osim Dybale ozlijedio i Alvaro Morata, koji je također upitan za okršaj s Chelseajem.

Juventusu slijedi derbi u Ligi prvaka protiv londonskog kluba, a onda gradski derbi protiv Torina u Serie A.

Juve je trenutno deveti sa osam bodova, dok lider Milan ima čak osam bodova više. Sampdoria je ostala na pet osvojenih bodova.