Jakićev suigrač neočekivano završio karijeru

Bundesliga 23. lip 202216:38 > 16:40 0 komentara
Francesco Scaccianoce via Guliver Images

Potpuno neočekivano, kao grom iz vedra neba stigla je vijest da se umirovio nogometaš Eintrachta iz Frankfurta Martin Hinteregger...

Iako je s Eintrachtom imao važeći ugovor do 2024. godine, austrijski veznjak Hinteregger u dobi od samo 29 godina odlučio je završiti profesionalnu nogometnu karijeru.

Igrač je iznio svoj zahtjev upravi kluba koja mu je – s trenerom Oliverom Glasnerom – izašla u susret i okončala ugovor.

“Još prošle jeseni počeo sam razmišljati o umirovljenju na kraju sezone. Bio sam u teškom razdoblju na terenu. Igrao sam slabo. Pobjede me više nisu toliko radovale, a svaki me poraz bolio dvostruko više”, počeo je objašnjavati odluku Hinteregger.

Eintracht je u protekloj sezoni Bundeslige završio tek na 11. mjestu, ali je osvojio Europsku ligu i tako izborio mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka sljedeće sezone. Taj podvig nije pokolebao Hintereggerovu odluku.

“Moja bolja forma na proljeće i uspjesi u Europskoj ligi još su me više motivirali da se povučem. Zato sam uživao u osvajanju EL jer sam znao da je to moja posljednja velika proslava s prekrasnim navijačima u gradu koji mi je postao drugi dom. Sjećat ću se razdoblja provedenog u Eintrachtu s velikom zahvalnošću i radošću, i dalje ću biti vezan za klub i navijače te podržavati momčad”, dodao je suigrač našeg Kristijana Jakića.

Hinteregger je osim za Eintracht igrao još za Red Bull Salzburg, Borussiju Mönchengladbach i Augsburg. Za Eintracht je odigrao 138 utakmica i postigao 14 pogodaka, a može se pohvaliti i sa 67 nastupa za reprezentaciju Austrije te četiri postignuta gola.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!