Istra dosanjala finale nakon briljantnog okršaja s Rijekom

Nogomet 14. tra 202119:56 > 20:11 0 komentara
hnk rijeka

Istra 1961 će prvi put u svojoj povijesti (sa sadašnjim nazivom) igrati u finalu hrvatskog kupa nakon što su svladali Rijeku s 3:2 na stadionu Aldo Drosina.

Rijeka neće i treći put zaredom igrati u finalu Kupa, a zasluge za to pripadaju fantastičnoj utakmici koju su prezentirali igrači Istre 1861.

U dvoboju koji se igrao na stadionu Aldo Drosina u Puli, domaći Istrani odigrali su najbolje poluvrijeme sezone kada su već nakon 45 minuta imali vodstvo od nestvarnih 3:0. Strijelci su bili Šutalo, Hara i Guzina. Riječani su bili u šoku, no uspjeli su se pribrati na 15-minutnom odmoru te u nastavku dvoboja krenuti na sve ili ništa.

Momčad Gorana Tomića napokon je počela igrati u svom stilu, napadali su i tražili preokret, došli su nadomak, ali opet, ostali su predaleko. Josip Drmić je u 53. minuti postigao prvi pogodak, a dvadeset minuta kasnije Robert Murić odveo je utakmicu u dramatičnu završnicu. Ipak, usprkos silnim pokušajima Tomićeva momčad ostala je bez potpunog preokreta.

Rijeka je protekle dvije godine osvajala Kup, no neće dobiti priliku za hat-trickom. Istra će s druge strane prvi put od preobrazbe pokušati osvojiti uvodni trofej koji se dijeli u sezoni. Davne 2002. godine tadašnji Uljanik u finalu je izgubio od Hajduka, a sad će Istri protivnik biti bolji iz dvoboja Dinama i Gorice.