Ibanez za SK otkrio zašto nikad ne bi otišao u Hajduk

Hrvatska 18. ožu 202218:08 > 18:10 0 komentara
Guliver Image

Oni koji su pratili HNL sjećaju se sigurno imena Luis Ibanez. Lucho je 2008. došao u zagrebački Dinamo, ali prije toga igrao je za Bocu Juniors.

Nazvali smo Lucha da vidimo kako je danas, gdje je i što ima novog kod njega. Prisjetili smo se s njime njegove karijere, a popričali smo malo i o HNL-u. Trenutno igra za klub druge srpske lige, Grafičar. Iz Zrinjskog je došao u Srbiju.

“Sad sam u Beogradu, super, iskreno sam se iznenadio kako je klub organiziran, rade novi stadion od ljeta, ako Bog da da krenemo na novom stadionu. Borimo se da uđemo u play off, sutra baš imamo utakmicu, malo me noga boli. Ima dosta mladih igrača, tu su nogometaši od 37 i 32 godine i ja, ostali su sve igrači od 17, 18 godina koji su talenti. Nije lako jer je sve to njima novo, pokušavamo ih mi stariji voditi na pravi put da se naviknu na seniorsku ligu i ono što ih čeka”, rekao je Ibanez za Sport Klub.

Iz Dinama je Lucho otišao 2015. u mađarski Gyor. Ipak, Ibanez nam kaže kako je imao plan otići u Tursku, no to se nije dogodilo.

“Iz Dinama sam trebao u Tursku, čekao sam da jedan igrač od tamo ode, ali na kraju nije htio ići iz tog kluba, pa sam otišao u Mađarsku. Bio sam tamo 4-5 mjeseci i pao sam. Mađarska, nije to taj nivo, a iskreno sam se iznenadio, liga je super jer svi klubovi imaju nove stadione, ali igrao sam u Dinamu kao najvećem, pa onda dođem u Gyor koji je meni bio nepoznat.”

Iz Gyora je otišao u srspku SuperLigu, i to u Crvenu Zvezdu. O tom je klubu imao samo riječi hvale. Pitali smo ga za razliku između srpske prve lige i HNL-a.

“Ma nema puno razlika, kvaliteta je skoro ista, najveći su to klubovi u Hrvatskoj i Srbiji, možda se u Srbiji malo više prati nogomet, uvijek će biti puno ljudi na stadionu, što u Hrvatskoj nije slučaj. Ovdje u Srbiji svaki manji klub ima svoje navijače koji dolaze na stadion”, rekao je Ibanez.

Otkrio nam je i što smatra svojom pogreškom u nogometnoj karijeri.

“Pogreška mi je što nisam ostao u Turskoj, da sam ostao tamo morao bi igrati i dalje tamo, to je od najboljih liga gdje sam igrao, poslije Lige petice.”

U Turskoj je igrao za Trabzonspor i Karabukspor. Ipak, prije bi odabrao Dinamo nego Tursku. Nedavno je za medije rekao da nikad ne bi igrao za Hajduk, Partizan i River.

“Najviše zbog poštovanja zbog Dinamu, Dinamo mi je dao sve što imamo ja i moja obitelj, znam koje je to rivalstvo, a isto sam rekao i za Zvezdu i Partizan, to su baš jaka rivalstva i zato ne bi igrao. Naravno, i iz poštovanja i prema navijačima Dinama. Poštujem Hajduk, drago mi je da se digao, što se vratio Kalinić, Livaja, što su puni stadioni, navijači da se nadaju tituli i sve, ali ne bih došao.”

Pitali smo ga prati li HNL, na što je odgovor bio potvrdan. A tko je njegov favorit u HNL-u?

“Drago mi je da je napeta borba za titulu, ali ja sam siguran da će Dinamo osvojiti, i sad kad ih više nema u Europi, prebacit će se na domaće prvenstvo.”

Najboljim igračem u HNL-u smatra dinamovca Mislava Oršića. Pitali smo ga što misli o Hajdukovom Marku Livaji.

“Livaja? Dobar je igrač, pokazuje to svaki vikend u Hajduku, pokazivao je to i u AEK-u i reprezentaciji. Vidi se da ima kvalitetu i donio je to u Hajduk, kao što su kvalitetni i Kalinić i Oršić. To je dobro za ljude koji prate HNL.”

Ibanez je priznao da mu je žao što nikad nije zaigrao za reprezentaciju Hrvatske.

“Žao mi je, jer da je to Hrvatska ili Argentina, svejedno, ti kad si reprezentativac lakše ti je napraviti neki veći transfer. Jedino što mi je ostao je taj korak da igram za reprezentaciju, nije mi žao ničeg u karijeri, igrao sam u najboljim klubovima koji su u prvenstvu negdje između prvog i četvrtog mjesta na ljestvici.”

Ono što najviše pamti iz svoje karijere je ipak faza u Boca Juniorsu.

“Najdraži mi je bilo kad sam bio blizu prve momčadi u Boci, taj pritisak, osjećaj hoćeš li uspjeti ili nećeš.”

Najdraži trenutak u Dinamu bio mu je kada su uspjeli ući u Europu kada su igrali protiv Reala 2011. godine. Tada su na Maksimiru izgubili 1:0.

“Tada je bila baš velika posjećenost, vidio sam da su ljudi stajali i na stepenicama, to mi je bio najdraži trenutak.”

Lucho polaže za B licencu trenera, a sin mu s osam godina kreće njegovim stopama. Trenutno trenira u Dinamu.

“Sin igra za Dinamo, dobar je, nije loš, ima nešto, samo da ne bude na tatu. Neka bude bolji od mene. Igra desno, lijevo krilo, mali je još pa ćemo vidjeti”, kaže nam Ibanez.

Priznao nam je Lucho da nije ni on u lošoj formi, ali i za kraj otkrio je li vrijeme za kraj karijere i povratak u Zagreb k obitelji.

“U super sam formi, sad sam odigrao 22 utakmice u sedam ili osam mjeseci, vidjet ću koliko još mogu, koliko mi tijelo dopusti. Da, vrijeme je da se vratim u Zagreb uskoro, i da vidim što ću i kako, ali pokušavam vidjeti što ću s karijerom, hoću li igrati dvije ili tri godine još, ili još godinu dana pa ću prekinuti”, zaključio je Ibanez.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!