Žuti, Panadić, Pamić i Zekić prognoziraju rasplet HNL-a

Hrvatska 28. sij 202210:02 > 10:04 0 komentara
Uwe Anspach/picture-alliance/dpa/AP Images by Guliver

U petak utakmicom Istre i Gorice nastavlja se jedno od najuzbudljivijih izdanja Hrvatske nogometne lige.

Bilo je već odluka u posljednjem kolu, no Dinamo je toliko dominirao proteklih godina da se zapravo u siječnju nije razgovaralo tko će biti prvak, već tko će eventualno izboriti Europu. No, ove sezona je ponudila posve drukčiju priču. Čak tri momčadi – Dinamo, Rijeka i Osijek imaju 40 bodova, Hajduk 35 s tim da Hajduk i Dinamo imaju utakmicu manje.

Robert Prosinečki, Andrej Panadić, Igor Pamić i Zoran Zekić odgovorili su na naša pitanja, te na taj način najavili nastavak sezone.

Prijelazni rok još traje (15. veljače je posljednji dan za HNL), ali mogao je otkriti namjere i ambicije četvorke koja je u utrci za naslov?

PROSINEČKI: Osijek je bio vrlo aktivan, Dinamo još uvijek čini se nije zaključio prijelazni rok, Hajduk je čekao Kalinića, Rijeci je ostao Smolčić. Treba još pričekati koji dan za pravi rezime.
PANADIĆ: Po klubovima se vidi da postoji velika ambicija, čeka nas nikad interesantnije prvenstvo. Osijek je uzeo Caktaša i Leovca, uz paragmatičan nogomet to je snaga.
PAMIĆ: Aktivnosti klubova pokazuju da smo dobili konkurentu ligu, a to nam je trebalo. Više se i medijski sad prati taj prijelazni rok, a i mi treneri to pratimo s više pozornosti. Osijek nekoliko godina slaže svoju priču, sada žele i naslov i to je odlična stvar.
ZEKIĆ: Osijek je po meni napravio najbolji posao u prijelaznom roku. Nedostajalo je Bjelici širine u kadru, posebno kad je ambicija naslov.

Odlazak Mislava Oršića bi nedvojbeno bio hendikep za Dinamo, ali koliki?

PROSINEČKI: Dosta je toga dao klubu u proteklih nekoliko godina, na Euru kada je dobio prigodu je bio dobar. Ako ima takvu ponudu kako se piše onda sigurno u klubu važu. Nema dvojbe da bi Dinamo izgubio.
PANADIĆ: Vjerujem da u Maksimiru imaju plan. Svaka čast Oršiću, ali mislim da Ivanušec tu poziciju može odigrati bez problema.
PAMIĆ: Mislim da Dinamo nikako ne bi smio pustiti Oršića. Njegova statistika, energija, ali i vrijeme provedeno u klubu se ne može nadoknaditi preko noći.

ZEKIĆ: On je top igrač, po meni jedan od onih koji bi oslabili Dinamo.

Hajduk jako ovisi o Livaji, Rijeka o Drmiću. Koliko to može biti opasno ili dobro?

PROSINEČKI: Nikad nije dobro da momčad ovisi o jednom igraču. Ma koliko on bio kvalitetan. No, Livaja je probudio onaj hajdučki duh i to je najveći dobitak.
PANADIĆ: Mislim da to nije hendikep. Hajduk ima igrača internacionalne klase. Ima i Krovinovića, silnu želju i uopće ne mislim da bi to mogao biti hendikep.

PAMIĆ: Više Hajduk ovisi o Livaji, nego Rijeka o Drmiću. Obojica su odlični igrači. Volim klasne pojedince, ali uvijek ih je bolje vidjeti u dobrim momčadima.
ZEKIĆ: Hajduk previše ovisi o Livaji, a Rijeka o Drmiću. Osjetio sam to na svojoj koži. U Koprivnici smo bili ravnopravni s obje momčad, a onda su Livaja i Drmić to odlučili.

Tko će osvojiti naslov prvaka?

PROSINEČKI: Dinamu dajem 55 posto, Osijeku 45. Modrima zbog tradicije, utjecaja i širine kadra. Osijek je bolji nego što je bio, Caktaš je sigurno pojačanje. Hajduk i Rijeka će biti tu, ali neće na prve dvije pozicije.

PANADIĆ: Dinamo ja još uvijek vidim kao najjaču momčad.
PAMIĆ: Svi znaju da bih volio da to bude Dinamo. U Osijeku imaju ozbiljnog suparnika. Hajduk i Rijeka su tu, ali mislim da niti jedna od te dvije momčadi nema dovoljnu širinu. Ipak Dinamo.
ZEKIĆ: Osijek je i prošle sezone bio konkurentan. Sad imaju na svim pozicijama solidno pokrivenu momčad, trenera koji ima natjecateljskog iskustva. Dinamo nikad ne možeš isključiti, posebno jer ima iskustvo osvajanja naslova. Ali Osijek nikad nije imao takvu prigodu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!