Tramezzani: Hajduk je poželjna klupa, bio je to lijep put

Hrvatska 27. svi 202117:02 > 17:07
Frederic Dubuis/Imago

Hrvatsku nogometnu javnost danas je zatekla vijest kako Paolo Tramezzani više nije trener Hajduka.

Malo čudna odluka stigla je s Poljuda s obzirom da je talijanski stručnjak u završnici sezone podigao Splićane i na kraju ih odveo u Europu. Tramezzani se oprostio od Hajduka sljedećim riječima:

“Prije svega, hvala klubu što mi je omogućio da pošaljem ovu poruku i zahvalu. Poruka je iskrena i od srca i njome želim zahvaliti klubu, predsjedniku i sportskom direktoru što su u jednom vrlo delikatnom trenutku za klub donijeli vrlo hrabru odluku da me pozovu”, kazao je nakon sporazumnog raskida sad već bivši trener Bijelih Paolo Tramezzani.

“S moje strane, nadam se da sam pomogao u ostvarenju ciljeva, a za mene je to bilo predivno iskustvo koje mi je donijelo mnogo radosti. Shvatio sam kada sam došao da biti trener Hajduka jest jedna velika privilegija. To je vrlo poželjna klupa na kojoj su prije mene sjedili i bolji treneri, velika imena i nadam se da nisam razočarao nikoga u onome što je bio moj posao. Želim se u svoje i ime moje obitelji zahvaliti svima u gradu. Njihova strast i ljubav i način svakodnevnog ophođenja, kao da su me prihvatili svojim. Suze mi se ne sviđaju ako nisu radosnice”, rekao je Tramezzani pa dodao:

“Zato što sam suze boli u životu već isplakao, za stvari, na žalost, puno važnije. Ali nosim sa sobom u jednom dijelu srca sve ljude koje sam mogao upoznati u ova četiri i pol mjeseca. Ja sam im zahvalan na tome. Pomalo sam razočaran što ipak nisam doživio ugođaj s navijačima na stadionu i to je jedna stvar koja mi je mnogo nedostajala zbog njihove strasti i ljubavi. Želim zahvaliti svima koji su radili sa mnom, doista svima, ne bih ih nabrajao jer ću sigurno nekoga zaboraviti. Tu mislim na oružare, liječničku službu, tehničko osoblje, moj stožer, a iznad svega velika zahvala ide svim mojim igračima jer se s njima stvorio jedan odličan odnos. Bila je to lijepa avantura, jedan lijep put. Dakle, zahvaljujem svima i ostat ću uvijek navijač ovog kluba, a Hajduk i Split ostat će uvijek u mom srcu.”