Šok na Maksimiru, hrabra Rijeka uzela tri boda!

Hrvatska 19. sij 202120:01 > 20:08
HNK Rijeka

Momčad SImona Rožmana odlično je krenula u nastavak HNL sezone, pobijedili su na Maksimiru Dinamo 2:0.

Riječani su već nakon prvih 20 minuta igre bili kao na streljani, ali do poluvremena su uspjeli izdržati sve napade Modrih. Dinamo je zabio gol na krjau poluvremena, ali svirano je zaleđe.

Očekivalo se da će se Rijeka probuditi u drugom poluvremenu, ali prvih 15 minuta je opet bilo praktički sve isto. Momčad Zorana Mamića imala je priliku prva zabiti i ovaj put, Štefulj je sapleo Kastratija u kaznenom prostoru u 53. minuti, a Strukan je pokazao na bijelu točku. No, Petkoviću je obranio Nevistić.

Takav rasplet događaja dalo je krila Riječanima koji su ipak na kraju prvi probili Modre, Menalo je prošao po desnoj strani i vidio usamljenog Lončara koji je zabio za vodstvo Rijeke u 65. minuti. Samo pet minuta kasnije, novi šok za Modre, ovaj put asistent je bio Lončar, a strijelac Andrijašević koji je zakucao za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom RIjeka je došla na četvrto mjesto sa 23 boda, 10 manje od prvoplasiranog Dinama, ali Rožmanova ekipa ima tri utakmice manje.

POREDAK HNL-a: 1. Dinamo (33), 2. Osijek (33), 3. Gorica (30), 4. Rijeka (23), 5. Hajduk (17), 6. Slaven Belupo (17), 7. Šibenik (13), 8. Lokomotiva (12), 9. Varaždin (12), Istra 1961 (10).