Samo je Dinamo ispred: Varaždinske barokne večeri!

Maksim Konstantinov via Guliver Image

Sjajno su sezonu otvorili nogometaši Varaždina, po mnogima prije početka prvenstva jedan od glavih kandidata za ispadanje

U posljednjem susretu 9. kola SuperSport HNL-a Varaždin je na gostovanju pobijedio Lokomotivu sa 2-1 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

Gosti su stigli do tri boda nakon nevjerojatne sudačke nadoknade u kojoj je Lokomotiva izjednačila na 1-1, da bi Varaždin zabio za pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Tonio Teklić, koji je u 29. minuti promašio i kazneni udarac.

Teklić je u 26. minuti srušen u kaznenom prostoru, sam je izveo udarac s bijele točke i pogodio prečku. Rezultat se do konca poluvremena nije mijenjao pa se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Bivši veznjak splitskog Hajduka pogrešku je ispravio u 51. minuti sjajno pogodivši za 1-0. Lokomotiva je uspjela izjednačiti u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Marić. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pogodaka, gosti su u trećoj minuti nadoknade dobili još jedan kazneni udarac. Ponovo je pucao Teklić i pogodio za pobjedu.

Dodajmo kako je susret vodio ciparski sudac Chrysovalantis Theouli u sklopu suradnje koju su dogovorili HNS i Ciparski nogometni savez o razmjeni sudaca i unapređenju sudačkih znanja.