Rudeš još ima šanse za ulazak u Prvu HNL

Hrvatska 21. svi 202221:33 > 21:34 0 komentara
Maksim Konstantinov via Guliver Image

Nogometaši Rudeša zadržali su nadu u plasman u Prvu HNL svladavši u susretu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Sesvete sa 3:0 (2:0).

Ovom pobjedom Rudeš se primaknuo vodećem Varaždinu na bod zaostatka i sada se nada kako će mu u nedjelju pomoći Dugopolje koje od 17 sati gostuje kod lidera. Ukoliko Varaždin pobijedi, osigurat će povratak u elitu kolo prije kraja, no ako Dugopolje osvoji bod ili tri, odluka o sudioniku prve lige bit će odgođena za tjedan dana.

Latković je već u trećoj minuti doveo Rudeš u vodstvo, dok su kasnije posao zgotovili Brajković i Bašić. Ovim porazom Sesvete su izgubile izglede za zadžavanje drugoligaškog statusa te su se pridružile Opatiji na putu u treću ligu.

Veliku pobjedu ostvarila je Cibalia kod Solina. Slavili su Vinkovčani 4:2 i možda napravili ključan korak prema ostanku u Drugoj ligi. Po dva pogotka za goste su dali Edis Smajić i Filip Jazvić koji je u zadnja dva ligaška nastupa zabio pet golova.

Jarun je jednostavno, sa 3:0, svladao Osijek II na domaćem terenu. Strijelci su bili Ačkar i Raul Florucz u prvom te Kelava u drugom poluvremenu.