Rijeka u Koprivnici prekinula niz od dva poraza

Hrvatska 12. svi 202117:55 > 17:56
Guliver Images

U susretu 34. kola Prve HNL Rijeka je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo s 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Bila je to važna utakmica za oba sastava. Slaven Belupo još uvijek nije osigurao ostanak u društvu najboljih, dok se Rijeka bori za europski plasman. Hajduk joj je za petama i Rijeci su trebala tri boda kako bi zadržala četvrto mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu ako Dinamo osvoji Kup.

Rijeka je prva zaprijetila. U 11. minuti Pavičić i Andrijašević odigrali su lijepu akciju i otvorili prostor za Menala, ali je njegov udarac s desne strane kaznenog prostora završio uz suprotnu vratnicu.

Dvije minute kasnije Menalo se izborio za loptu na lijevom boku i lijepo progirao Pavičića koji je pucao s 11,12 metara, no Filipović je sjajno obranio. U 28. minuti Filipović je ponovo spasio domaći sastav, a ponovo je promašio Pavičić. Lončar je povukao kontru i sjajno proigrao Pavičića koji je izašao sam ispred vratara, no domaća ‘jedinica’ je obranila stopostotnu priliku.

Prvu veliku priliku Slaven je imao u 34. minuti, nakon ubačaja iz kornera Bogojević je iz okreta pogodio prečku. Lopta se odbila do Prcea, koji iz odlične situacije puca preko gola.

Daleko bolju igru Rijeka je okrunila vodstvom u 41. minuti. Sudac Jović je prvo dosudio kazneni udarac za goste zbog Prcinog igranja rukom, međutim nakon gledanja snimke promijenio je odluku i pokazao na korner. Izveo ga je Lončar, a Andrijašević zabio za vodstvo.

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 69. minuti kada je Drmić realizirao kazneni udarac za 2:0. Lončar je odlično proigrao Menala koji je izbio sam pred golmana, Filipović ga je srušio, a Jović nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

Rijeka je do kraja susreta rutinski sačuvala prednost osvojivši važna tri boda kojima je prekinula niz od dva poraza, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Na ljestvici vodi stari – novi prvak Dinamo sa 78 bodova, Osijek je drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova i utakmicu manje, dok je Rijeka četvrta sa 55 bodova. Hajduk na petoj poziciji ima 51 bod, ali i utakmicu manje.

Slaven je sedmi sa 31 bodom, Lokomotiva ima 30, Varaždin 27, a Istra 26 bodova.