Rendulić za SK: Varaždin i Hajduk uz nas najviše pate

Hrvatska 5. velj 202113:11 0 komentara

U današnjem podcastu Sportklub televizije gostovao je trener HNK Šibenik Krunoslav Rendulić.

Jedan od najdugovječnijih nogometaša u HNL-u postao je vrlo brzo ozbiljan trener koji je Šibenik uveo iz druge u prvu ligu te u prvoj HNL pokazao da i s vrlo malim budžetom klub može pokazivati odlične igre.

SPORTKLUB: Odličan tjedan je iza Šibenika, pobijedili ste Lokomotivu i Dinamo, remizirali s Rijekom i to sve na gostovanjima. Kakvi su dojmovi?

RENDULIĆ: Dojmovi su zaista odlični, ostaje jedino žal za gubitkom dva boda na Rujevici u sto i nekoj minuti, ali moramo biti realni i reći da je Rijeka apsolutno zaslužila taj bod. Što se tiče pobjede protiv Lokomotive, rekao bih da nam je to bila jedna od najboljih utakmica sezone i zaista smo izdominirali protivnika. Naravno da je pobjeda protiv Dinama najdraža i najslađa, Šibenik nikada u svojoj povijesti nije uzeo bod na Maksimiru, a mi smo uspjeli pobijediti. Iskoristili smo što su oni rotirali momčad, odigrali vrlo zrelo i na kraju upisali veliku pobjedu.

SPORTKLUB: Šibenik je jedna od boljih gostujućih momčadi lige, ali i najlošiji domaćin. Kako to objašnjavate?

RENDULIĆ: Mislim da je to veliki slučajem tako jer nema publike na Šubićevcu. Oni su nam zaista velika pomoć i vjerujem da kada se vrate na tribine da ćemo početi bilježiti bolje rezultate kod kuće. Treba reći da uz nas, publika najviše nedostaje Varaždinu i Hajduku koji su zaista oštećeni ovom odlukom da se igra bez publike.

SPORTKLUB: Šibenik je već na samom početku sezone pružao odlične partije, ali niste osvojili bodova koliko ste realno trebali. Početkom ove godine polako sve dolazi na mjesto, što je tome razlog?

RENDULIĆ: Istina je da smo već od samog početka sezone igrali zaista dobro, ali bodovi nisu pratili tu igru, a znamo da je za klub i za mene kao trenera najbitnije da se osvajaju bodovi. Moram reći da je trenutno atmosfera i kemija među igračima odlična, bila je jako dobra i od početka sezone, ali sada kada uzimamo i bodove uz to onda je naravno još i bolja.

SPORTKLUB: Nekoliko igrača je skočilo u prvi plan, pogotovo su tu Jurić i Sahiti, uz naravno mlade nade Labrovića i Bulata. Kako ste zadovoljni njihovim igrama?

RENDULIĆ: Čim su Jurić i Sahiti došli u klub znao sam da se radi o dobrim igračima jer su to pokazivali na treninzima. Igrom slučaja nisu do sad u karijeri uspjeli napraviti što su trebali, ali srećom to pokazuju u Šibeniku. Što se tiče Labrovića i Bulata, ti dečki su zaista iskočili ove sezone, radi se o jako talentiranim igračima, ali i velikim radnicima te vjerujem da će napraviti lijepe karijere. Moram još istaknuti i Schindenfelda koji nam je veliko pojačanje, imali smo sreće što je odlučio ovaj dio karijere provesti doma. Pandža i on su za mlade dečke u svlačionici odličan primjer i zaista imamo lijepo balansiranu momčad.

SPORTKLUB: Razmišlja li klub o prodaji Bulata i Labrovića s obzirom na financijsku situaciju?

RENDULIĆ: Gledajte, klub mora prodavati igrače da bi mogao funkcionirati. Bulat i Labrović su s nama sigurno do kraja sezone, a onda ako dođe prava ponuda, a već ih ima nekoliko onda će vrlo vjerojatno napustiti klub. To je naša realnost i nije to ništa novo. Slična stvar je i s Denijem Jurićem, za kojeg ima već ponuda i lako moguće da i on na ljeto napusti klub.

SPORTKLUB: Vjerojatno najljepši trenutak vaše nogometne karijere bio je kada ste osvojili naslov prvaka Hrvatske s Hajdukom. Splitski velikan je trenutno daleko od tih uspjeha, kako komentirate situaciju u klubu?

RENDULIĆ: Ovako gledajući izvana moram reći da je ovakvo stanje u Hajduku plod dugogodišnjih krivih odluka i krivog vođenja kluba. Preveliki broj stranaca koji nisu dovoljno kvalitetni da bi nosili dres Hajduka, prečeste smjene trenera i još mnoštvo krivih odluka. Hajduk bi se trebao posvetiti razvijanju vlastite djece iz omladinskog pogona i iz cijele Dalmacije i Hercegovine. Vidjet ćemo hoće li s novim trenerom i predsjednikom situacija biti bolja, nadam se da hoće jer Hajduk zaslužuje više.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!