Rasplet HNL-a: Tko će u Europu, a tko u drugu ligu?

Hrvatska 21. svi 202113:41 > 19:33 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic, File

U posljednje kolo HNL-a bez ikakvog rezultatskog imperativa ulaze tek četiri kluba, prvak Dinamo, doprvak Osijek, te Šibenik i Slaven Belupo koji su već ranije riješili brige oko ostanka u ligi.

Dinamova dvostruka kruna znači da i četvrto mjesto u HNL-u nosi Europu sljedeće sezone. U igri za preostale dvije pozicije koje vode u Konfederacijsku ligu su tri kluba – Gorica, Rijeka i Hajduk.

Gorica u posljednje kolo ulazi s 59 bodova, Rijeka ima 58, a Hajduk 57.

Posljednje kolo donosi i izravan okršaj Rijeke i Gorice, pa je jasno da Hajduku pobjeda na Poljudu nad Lokomotivom garantira izlazak u Europu.

No, Splićani nikako ne mogu biti treći, jer slabiji su u izravnom okršaju s Goricom.

Rijeci da ima siguran izlazak u Europu treba pobjeda protiv Gorice bez obzira na rezultat na Poljudu. Gorici je dovoljan i bod na Rujevici.

U isto vrijeme doznat ćemo tko seli u Drugu HNL. I tu su tri kandidata, ali za samo jedno mjesto. Varaždin je posljednji s 28 bodova, jedan više ima Istra, a dva više Lokomotiva.

Varaždinci idu u susjedstvo kod rasterećenog Slaven Belupa, Istra u goste kod Osijeka, a Lokosi igraju već spomenutu utakmicu s Hajdukom.

Varaždinu je dovoljan i bod, ako Istra izgubi u Osijeku jer imaju bolji međusobni omjer. U svakom drugom slučaju trebaju im tri boda.

Lokosi djeluju najsigurnije, no jedini imaju protivnika koji za nešto igra. Ispadaju u dvije kombinacije, ako Varaždin uzme tri boda, a Istra ne izgubi u Gradskom vrtu.

Sve u svemu, bezbroj kombinacija, odluka pada u subotu od 17 sati kada se igraju četiri utakmice posljednjeg kola.

Posljednje kolo HNL-a:

17 sati:
Hajduk – Lokomotiva
Osijek – Istra
Rijeka – Gorica
Slaven Belupo – Varaždin

19.30 sati:
Dinamo – Šibenik

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!