Pomoć stradaloj Baniji: Bilo srce kuca za sve vas

Hrvatska 30. pro 202014:01 > 14:02
Foto: Getty Images

Jedinstvo i zajedništvo hrvatskog naroda i ovaj put se pokazalo neuništivim

Nogometni klub Hajduk je danas pokrenuo akciju prikupljanja pomoći stradalima na Baniji.

Priopćenje splitskog kluba prenosimo u cijelosti:

”Cijela Hrvatska je na nogama nakon teškog potresa koji je pogodio Petrinju, Sisak, Glinu te okolna mjesta. Svjedoci smo potresnih prizora i tužnih lica ljudi koji su u samo nekoliko desetaka sekundi ostali bez svega onog što su gradili i njegovali čitavi život. Jedinstvo i zajedništvo hrvatskog naroda i ovaj put se pokazalo neuništivim, a akcije prikupljanja pomoći (hrane, higijenskih potrepština, deka i pokrivača) sa svih strana Lijepe Naše pokrenute su u iznimno kratkom roku, a u samu akciju priključilo se i Bilo srce.

Udruga Bilo srce je pod medijskim pokroviteljstvom Slobodne Dalmacije, Dalmatinskog portala i Radio Dalmacije odlučila pokrenuti akciju pod nazivom ‘’Bilo srce kuca za sve vas’’ s ciljem pomoći svim stanovnicima područja pogođenih potresom. Sva prikupljena sredstva bit će namjenski donirana svima onima kojima je pomoć potrebna.

Svatko u skladu sa svojim mogućnostima može sudjelovati osobnim uplatama na niže navedeni broj računa, posebno otvoren za ovu svrhu:

Broj računa: HR8624070001500013101

Opis plaćanja: BS kuca za sve vas