Podjela bodova Varaždina i Šibenika

Hrvatska 16. tra 202118:20 > 18:21 0 komentara

Nogometaši Varaždina i Šibenika u prvoj su utakmici 29. kola Prve HNL odigrali 1-1 (1-0).

Varaždin je poveo golom Đuraseka (11), a dragocjen bod Šibeniku osigurao je Jurić (75-11m).

Varaždin je svoju daleko bolju igru u prvom poluvremenu okrunio samo jednim pogotkom i to već u 11. minuti. Harrera je prihvatio loptu na desnom krilu i uposlio Đuraseka koji je ostao nečuvan na 15-ak metara od gostujućeg gola. Uslijedio je precizan udarac na koji vratar Šibenika nije niti reagirao.

Drugim poluvremenom dominirao je Šibenik, a taj je pritisak trajao 20-ak minuta prije kraja. Kolarić je nespretno zahvatio Sahitija, sudačka postava procijenila je kako je do kontakta došlo u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne je u 75. minuti bio Jurić.

Šibenik je ovim bodom stigao na šesto mjesto sa 28 bodova, jednim više od sedmog Slaven Belupa, a Varaždin na osmo mjesto sa 25 bodova, jednim više od devete Istre 1961. Posljednja je Lokomotiva s 20 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 64 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek. (H)