Pjevao protiv Dinama, a sada je miljenik navijača

Hrvatska 19. ruj 202215:30 > 15:30 0 komentara
Luka Stanzl/ via Xinhua via Guliver

Stefan Ristovski bio je jedna od ključnih karika Kekove Rijeke u pohodu na naslov prvaka Hrvatske.

U toj nezaboravnoj sezoni Ristovski je upisao devet asistencija, a pritom je jednom i sam zatresao protivničku mrežu. Odlične predstave, ali i srčanost koju je prezentirao, dovele su ga do statusa miljenika Armade. Ipak, sve to je poljuljao svojim sljedećim potezima.

Naime, u play-offu za Ligu prvaka Rijeka je trebala zaigrati protiv Olympiakosa, a makedonski branič je uvjeravao navijače da će ostati u klubu.

“Ma kakvi, nema govora o transferu, vjerujte mi, ja bih prvi priznao da se nešto događa, ali nije još ništa ni blizu gotovo“, rekao je Ristovski pa dodao:

“Ako treba, ja ću poginuti za ovaj klub, za ovaj grad, za ovu momčad i za ove navijače. Volim Rijeku.”

Samo tri dana kasnije njegove riječi pale su u vodu – Ristovski je otišao put Lisabona, točnije u Sporting.

Predsjednik Rijeke Damir Mišković otkrio je tada da su ga preklinjali da ostane još samo dvije utakmice, ali Makedonac i njegov zastupnik za to nisu htjeli ni čuti.

Status miljenika navijača Rijeke nije stekao samo ponašanjem na terenu – na proslavi naslova prvaka poveo je pjesmu “Bit će Dinamo ku**c šampion“, a to mu je donijelo dodatne simpatije ‘Grada koji teče‘.

Nije to bilo njegovo jedino oglašavanje protiv trenutnog mu kluba. Kada je Dinamo pod trenerskom palicom Nenada Bjelice prezimio u Europi 2018. godine, Rijeka mu je čestitala uspjeh putem društvenih mreža. Ristovskom se to baš i nije svidjelo.

“I oni bi vama čestitali”, napisao je sarkastično.

Tko bi tada i pomislio da će dvije i pol godine kasnije Ristovski zaigrati za Dinamo? Vjerojatno nitko.

Ipak, tada nezamislivo postalo je stvarnost. U veljači 2021. godine Ristovski je potpisao za Dinamo uz podijeljene reakcije navijača – neki su bili zadovoljni zbog njegovih igračkih kvaliteta, dok mu drugi nisu mogli/htjeli oprostiti sve što je pričao.

Nametnuo se Makedonac vrlo brzo u hrvatskoj metropoli – izgurao je konkurenciju s pozicije desnog bočnog i postao prva opcija. Iz udarne je postave istisnuo slovenskog reprezentativca Petra Stojanovića koji je kasnije transferiran, a Moharrami mu je i sada rezerva.

Njegove izvedbe isprva nisu bile ni blizu onima iz Rijeke, ali ove sezone to se promijenilo. Ristovski igra vrlo kvalitetno neovisno o tome na koju poziciju ga smjesti Ante Čačić – SuperSport HNL uglavnom odrađuje kao desni bek, dok je u Ligi prvaka stoper.

Uz nogometne kvalitete, Ristovski je borben, požrtvovan, uvijek spreman ući u konflikt s protivničkim napadačima. Upravo te karakteristike donijele su mu poštovanje i simpatije Dinamovih navijača.

Prošlost mu je zaboravljena, a to je sam morao zaslužiti na teži način – krvlju i znojem na nogometnim travnjacima. Ljubav Dinamovih navijača prema Ristovskom još bi se mogla pojačati uspiju li Modri proći skupinu u Ligi prvaka. Ili barem izboriti treće mjesto…

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!