‘Ovo je dan kad su mi baš podijeljene emocije’

Hrvatska 27. lip 202216:29 > 16:49 0 komentara
LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL

Bartol Franjić i službeno je napustio Dinamo te potpisao za Wolfsburg.

Dinamo bi za Franjića trebao dobiti 7,5 milijuna eura, plus postotak od sljedeće prodaje. Polivalentni igrač je s Vukovima potpisao petogodišnji ugovor, a uzeo je broj 38.

“Pobijedio je Tottenham dvaput u dvije godine, prvo s mladom, a potom i udarnom momčadi, dvaput je s plavima prezimio u Europi plasiravši se u četvrtfinale, a lani u 1/16 finala Europa lige… Prethodno je s juniorima dvaput igrao četvrtfinale UEFA Youth League, Lige prvaka mladih, a sve je začinio i plasmanom u finale Premier League International Cupa, prestižnog europskog natjecanja mladih momčadi… I u cijelom je tom opusu igrao i stopera i beka i zadnjeg veznog. Što god je nekom treneru u tom trenutku odgovaralo, gdje god je osjetio eventualni deficit u momčadi, tu je ulogu bespogovorno i bez ikakve brige povjerio sigurnom, čvrstom i darovitom mladom igraču. GNK Dinamo ovom prilikom od srca Bartolu zahvaljuje na 15 godina koliko je proveo u svim maksimirskim uzrastima”, piše Dinamo o Franjiću.

U prvoj je momčadi Plavih upisao 82 službena nastupa uz jedan postignuti gol, i to baš onaj ključan za pobjedu protiv Legije u Varšavi.

“Ovo je dan kad su mi baš podijeljene emocije. Dinamo je moj dom, na Maksimir sam prvi put zakoračio sa sedam godina, proveo sam u klubu 15 godina, proživio sam toliko sjajnih i nezaboravnih trenutaka… Bila mi je iznimna čast svih tih godina igrati i boriti se za grb Dinama. Zahvalio bih ovim putem klubu na povjerenju, podršci i fantastičnom odnosu prema meni kroz cijelu moju karijeru. Hvala navijačima što su mi uvijek bili ogromna podrška. Zahvalio bih na kraju svojim suigračima, trenerima, svima u klubu na odličnoj suradnji. Ipak, svaki igrač u određenom trenutku dobije priliku svoj nogometni put okrenuti u nekom drugom smjeru, a sad je došao taj trenutak za mene. Čekaju me brojni izazovi u budućnosti, ali svakako ću s veseljem pamtiti cijeli period u Dinamu. Vjerujem da ću se možda jednog dana vratiti i da ćemo se ponovno zajedno veseliti. Želim momčadi i klubu puno uspjeha u novoj sezoni. Nastavljam karijeru u Wolfsburgu, bit ću na terenu jednako predan u svakom trenutku kao što sam bio u dresu Dinama. Iznimno sam sretan zbog prilike da ovako rano u karijeri zaigram u cijenjenom bundesligaškom klubu”, rekao je u svom oproštaju od Dinama Bartol Franjić.

Nakon što je potpisao za Vukove Franjić je rekao:

“Jako sam sretan što je prelazak u VfL Wolfsburg uspio. Pravo je vrijeme da prihvatim novi izazov, a moj san je oduvijek bio igrati u Bundesligi. Ne mogu zamisliti bolji klub za to od VfL-a. Razgovori s menadžerima kluba odmah su me uvjerili.”

“Bartol je možda još mlad, ali već ima puno iskustva, kako na nacionalnom tako i na međunarodnom planu, te je konstantno nastupao. Svestran je u defenzivi, dobro se brani i ima dobru strukturu”, rekao je sportski direktor Vukova Marcel Schäfer.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!