Osijeku dvoboj prvoligaša u Gradskom vrtu

Hrvatska 18. lip 202217:14 > 17:15 0 komentara
GuliverIMages

Osijek je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Gradskom vrtu pobijedio Slaven Belupo s 1:0.

U prvoj kontrolnoj utakmici od početka priprema za novu sezonu momčad Osijeka ugostila je i pobijedila Slaven Belupo s 1:0. Jedini je pogodak postigao Brlek u 18. minuti, kada je glavom neobranjivo smjestio loptu u Suškovu mrežu nakon kornera kojega je izveo Caktaš.

Osijek je imao tijekom cijelog susreta više od igre i bio opasniji takmac, posebno u prvom poluvremenu kada je okvir gola u dva navrata spašavao Farmaceut“. Prvo je Caktaš glavom loptu poslao u desnu vratnicu, na odbijanac je natrčao Hiroš čiji je udarac iz blizine gostujući vratar obranio, da bi u 45. minuti Fućak lijepo potkopao loptu u kaznenom prostoru, ali je ipak završila na gredi.

U drugom dijelu utakmice svoje su prigode imale obje momčadi. Branšteter je mogao do izjednačenja nakon Bralićeve loše povratne lopte za vratara Kolića, ali nije bio precizan u toj situaciji. U samoj završnici Osijek je došao u dvije prilike, međutim, Gržan je nakon dobre asistencije Topčagića pucao pokraj vratiju, dok je Lovrićev snažan udarac s 18 metara obranio Marković. I onda su Koprivničani imali zicer u sudačkoj nadoknadi. Lopta je s desnog krila stigla do Branštetera koji se našao neometan u kaznenom prostoru, no i ovaj puta je promašio