Osijek tek u nastavku uspio slomiti Šibenik za rekord

Hrvatska 11. svi 202121:09 > 21:09
AP Photo/Darko Bandic

U susretu 34. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Šibenik sa 3-0 matematički osiguravši drugo mjesto, a pritom je ostvario i 21. pobjedu ove sezone, što je novi klupski rekord.

Golove su zabili Santini (65), Mierez (73) i Gyurcso (90+2), a Osijek je mogao i uvjerljivije slaviti, imao je promašeni kazneni udarac i gredu.

Bila je to četvrta pobjeda Osijeka protiv Šibenika ove sezone uz razliku pogodaka 10-0.

Domaćin je bio korak do vodstva već u 11. minuti, no Jurčević je pogodio mjesto gdje se spajaju vratnica i greda. Pet minuta kasnije zaprijetio je Kleinheislera sa 16 metara, ali je pucao zamalo pokraj desne vratnice, da bi u 18. minuti zaprijetio i Pilj. U 28. minuti Osijek je poveo Žaperovim golom, ali je pogodak naknadno poništen jer je Mierez bio u zaleđu.

Prvu priliku gosti su imali u 35. minuti, Torres je proigrao Minu koji je lijeve strane ušao u kazneni prostor, ali je Ivušić odličnom obranom sačuvao mrežu.

U 58. minuti Osijek je imao sjajnu priliku za vodstvo, no Mierez nije uspio realizirati kazneni udaraca, pogodio je lijevu vratnicu od koje se lopta odbila vrataru Šibenika u ruke.

U 65. minuti Osijek je posve zasluženo poveo. Kleinheisler je idealno pronašao Santinija koji se u šesnaestercu oslobodio svog čuvara i zabio za 1-0. Osam minuta kasnije Mierez je zabio za 2-0, a točku na “i” stavio je Gyurcso u sudačkoj nadoknadi.