Osijek razbio austrijskog prvoligaša!

Hrvatska 25. lip 202216:58 > 16:59 0 komentara

Osijek je u Feldkirchenu u prijateljskoj utakmici pobijedio austrijskog prvoligaša Austriju iz Klagenfurta s uvjerljivih 4:1.

Odličnom akcijom Osječani su već u 8. minuti došli u vodstvo, Škorić je idealnom dugom loptom proigrao Lovrića na lijevom krilu, ovaj je na malom prostoru uspio nadmudriti Blauensteinera i sa same linije povratno asistirao Brleku. Uslijedio je neobranjiv udarac s desetak metara i lopta je odsjela u desnom kutu.

U 31. minuti Austria je izjednačila. Cvetko je s 25 metara silovito raspalio po lopti koja se zakucala u gornji desni kut – 1:1.

Osijek je to do novog vodstva stigao u 31. minuti. Grgić je ubacio zdesna, vratar domaćih je slabo reagirao, pa je Mance uspio doći do lopte i potom je proslijediti do Petkovića koji s 12-13 metara zabija po sredini vratiju.

U 65. minuti opet griješe Austrijanci, loptu im nakon Brlekova ubacivanja uzima Topčagić i bez poteškoća pogađa za 3:1.

I onda je, u 81. minuti, Brlek postigao svoj drugi gol točnim udarcem sa 17 metara u donji lijevi kut za konačnih 4:1

Osijek je igrao u sastavu: Malenica (od 59. Kolić), Bartolec (od 59. Grgić), Škorić, Cheberko (od 59. Cvijanović), Leovac (od 59. Zebec), Nejašmić (od 59. Bakić), Brlek, Janjić, Caktaš (od 59. Topčagić), Lovrić (od 59. Petković) i Beljo (od 59. Mance).