Osijek kiksao protiv Belupa, Bjelica nije srušio rekord

Hrvatska 11. tra 202116:58 0 komentara
Wojciech Klepka cyfrasport Newspix

U utakmici 28. kola HNL-a Slaven Belupo i Osijek odigrali su 2:2 u Koprivnici

Domaća momčad je dva puta vodila, ali je Osijek oba puta dolazio do pogotka. Bruno Bogojević je doveo domaćina u vodstvo u 36. minuti,  a mladi hrvatski reprezentativac Mihael Žaper poravnao je na 1:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Torles Knoll je ponovno doveo domaćina u vodstvo u 52. minuti, Osijek je poravnao golom Kleinheislera u 71. minuti. Zadnjih 20 minuta je Osijek pritiskao, ali nisu uspjeli doći do velike pobjede kojom bi Bjelica srušio dva rekorda. Momčad Nenada Bjelica danas je pokušala protiv Farmaceuta izjednačiti klupski rekord od 20 pobjeda u jednoj sezoni, što su ostvarili pod trenerskom palicom Zorana Zekića u sezoni 2016./17, ali im još uvijek nije uspjelo. Zekićeva momčad tada je ostvarila i devet gostujućih pobjeda u sezoni, što je još uvijek rekord.

Momčad Nenada Bjelica je sada vodeća na ljestvici HNL-a s jednim bodom prednosti pred Dinamom, ali Modri imaju dvije utakmice manje.