Odgođena utakmica Hajduka, svi idu u samoizolaciju

Hrvatska 12. velj 202112:16 > 12:27
Photo: Guliver Images

Hajduk je zatražio odgodu utakmice protiv Slaven Belupa, a odgovor je brzo stigao.

Na osnovu uputa nadležnog epidemiologa NZJZ-a SDŽ svi igrači i članovi stručnog stožera zajedno sa sportskim direktorom, a koji su zajedno bili na putovanju u Rijeci i Osijeku, morat će u propisanu samoizolaciju. Nakon svih obavljenih dodatnih testiranja obavijestit ćemo javnost o eventualnom broju novozareženih“, objavio je Hajduk te poslao molbu za odgodom utakmice 21. kola povjereniku Prve HNL Josipu Breznom koji je njihov zahtjev uvažio.

Odluka je donesena temeljem članaka 4. i 54. Propozicija natjecanja Hrvatski telekom Prve lige za natjecateljsku godinu 2020./21. – objavljeno je na službenoj stranici Prve HNL.

HNK Hajduk je 12. veljače dostavio dokumentaciju i obavijest da je kod petorice igrača potvrđena zaraza koronavirusom, zbog čega su ostali igrači prve momčadi upućeni na testiranje. Stoga HNK Hajduk ne može igrati utakmicu 21. kola HT Prve lige Hajduk – Slaven Belupo u zakazanom terminu 14. veljače pa je zatražio odgodu.