Novi kiks Osijeka: Je li ovo Bjeličin kraj?

Hrvatska 31. srp 202220:49 > 21:06 0 komentara
GuliverIMages

U susretu 3. kola Prve HNL Osijek i Slaven Belupo su na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova.

Nakon ligaškog poraza od Lokomotive (1-2), te šokantnog ispadanja iz Europe od kazahstanskog Kizilžara, Osijek je nastavio s razočaravajućim predstavama i protiv Slaven Belupa odigravši 0-0.

Ovaj rezultat sasvim sigurno će dodatno pojačati pritiak na trenera Nenada Bjelicu kojem je leđa okrenula i Kohorta.

Domaćin je otvorio utakmicu odličnom prilikom u 15. minuti. Mierez je s lijeve strane odigrao povratnu loptu u sredinu, Fiolić je pucao s deset metara, no Marković je odlično reagirao na gostujućim vratima.

U 23. minuti uzvratili su gosti, pucao je Crnac sa 19 metara, no lopta je završila u korneru. I bilo je to sve u skromnom prvom dijelu.

Na otvaranju nastavka gosti su mogli do prednosti. Kvržić je u 48. minuti pucao sa 14 metara i pogodio gredu, lopta mu se odbila, pa je pucao još jednom, ali je Ivušić sjajno obranio.

Osijek je tek u završnici susreta stigao do izglednih prilika. U 79. minuti je pucao Beljo, no Tepšić je skrenuo loptu. U nastavku akcije glavom je pucao Jugović, ali preko gola.

U 88. minuti Slaven je imao posljednju priliku na utakmici, no Ivušić je obranio udarac Žuljevića.

U subotu je Hajduk na gostovanju porazio Varaždin sa 2-0, a oba gola zabio je Marko Livaja (29, 45).

Pobjedu je ostvario i Dinamo koju je u petak na stadionu Maksimir porazio Istru 1961 sa 4-1 upisavši i treću pobjedu na startu prvenstva.

Golove za Dinamo zabili su Mislav Oršić (11-11m), Boško Šutalo (32), Petar Bočkaj (80) i Mahir Emreli (87), dok je za goste zabio Mounsef Bakrar (84).

U prvom susretu trećeg kola Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Šibenik je poveo 2-0 golovima Duje Čopa (38) i Bernarda Matića (74), dok je za goste zabio Sandro Kulenović (80-11m).

Večeras se još sastaju Rijeka i Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, Hajduk iz dvije utakmice ima šest bodova, dok Osijek, Šibenik i Slaven Belupo imaju po četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.

REZULTATI:

Osijek – Slaven Belupo 0-0
Rijeka – Gorica (21.00)
U subotu:
Varaždin – Hajduk 0-2 (Livaja 29, 45+3)

U petak:
Dinamo – Istra 1961 4-1 (Oršić 11-11m, B.Šutalo 32, Bočkaj 80, Emreli 87 / Bakrar 84)
Šibenik – Lokomotiva 2-1 (Čop 38, Matić 74 / Kulenović 80-11m)