Najbolji junior osigurao Hajduku tri boda protiv Šibenika

Hrvatska 20. ožu 202118:59 > 19:00 0 komentara

U susretu 26. kola Prve HNL Hajduk je kao domaćin na Poljudu svladao Šibenik s 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji strijelac juniorskog prvenstva Marin Ljubičić u 72. minuti.

Mladi Ljubičić je svoj prvi pogodak za prvu momčad Hajduka postigao nadvisivši iskusnog stopera gostiju Schildenfelda te tjemenom u mrežu proslijedivši ubačaj Vuškovića. Hajduk je tako uspio materijalizirati terensku nadmoć koju je imao tijekom čitavog susreta.

Hajduk je od 77. minute imao i igrača više nakon velike pogreške suca Čuljka. Naime, jedna dugačka lopta upućena prema Vuškoviću pogodila je braniča Hajduka u glavu, ovaj se srušio na travu uz bolni uzvik, a kako je uz njega u skoku bio Alimi, sudac Čuljak je stekao dojam kako je došlo do kontakta između Vuškovića i Alimija te igraču Šibenika dodijelio žuti karton. Kako je Alimi od ranije već imao opomenu, Čuljak ga je isključio.

S nova tri boda Hajduk je stigao na četvrto mjesto s 36 bodova koliko ima i peta Rijeka koja je odigrala susret više, dok je Šibenik ostao šesti s 26 bodova.

Na vrhu je Osijek s 58 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo, dok je treća Gorica s 48 bodova. Na dnu je Lokomotiva s 20 bodova, dva više ima deveti Varaždin, a četiri više sedmi Slaven Belupo i osma Istra 1961. (H)