Majstorija Petkovića za tri boda Dinama protiv Lokosa

Hrvatska 18. ruj 202219:04 > 19:04 0 komentara
Magma/PRESSINPHOTO via Guliver Images

Dinamo je u 10. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj slavio s 2:1 protiv Lokomotive.

Vrlo je rano poveo Dinamo, a strijelac je u šestoj minuti bio Arijan Ademi. Pet minuta kasnije moglo je biti i 2-0, no Čavlina je zaustavio Drmićev udarac. Vrlo blizu gola gosti su bili i u 23. minuti, Mišić je silovito pucao sa 20-ak pogodivši vratnicu.

U trenucima Dinamove dominacije, Lokomotiva je u 13. minuti izjednačila. Miličević je poslao prizemnu loptu s lijeve strane, a Kulenović sjajno pogodio za 1:1. Plavi su u nastavku poluvremena bili aktivniji, no više nije bilo promjene rezultata. Međutim, već u drugoj minuti nastavka Dinamo je ponovo poveo. Tek što je ušao u igru Petković je pogodio prekrasnim udarcem sa 20-ak metara.

Hrvatski prvak je sve mogao zaključiti u 72. minuti, Oršić je presjekao jedno dodavanje, te pucao sa sedam, osam metara, no Čavlina je sjajno nogom obranio njegov udarac. Najbliže izjednačenju Lokomotiva je bila u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Kulenović pucao glavom, a Livaković sjajno reagirao.

Plavi vode na ljestvici sa 28 bodova, Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova, a Osijek i Varaždin po 15. Šibenik je sedmi sa 10 bodova, dok Lokomotiva na osmom mjestu ima bod manje.