Ludilo na Drosini: Riječani do pobjede u dvoboju s 9 golova!

Hrvatska 2. lis 202121:00 > 21:04 0 komentara
prva-hnl.hr

U nevjerojatnoj utakmici 11.kola 1. HNL Rijeka je na gostovanju kod Istre pobijedila s visokih 6:3.

U susretu 11. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Aldo Drosina u “ludoj utakmici” pobijedila Istru 1961 sa čak 6-3 upisavši 14. pobjedu u posljednjih 16 međusobnih ligaških susreta.

Bila je to najefikasnija utakmica ova dva kluba u povijesti Prve HNL, te najefikasnija utakmica ove sezone.

Do sada su Rijeka i Istra odigrali jednu utakmicu sa sedam golova, bila je to pobjeda Rijeke (7-0) u svibnju 2019. i tri puta su odigrali sa po šest golova, 4-2 za Rijeku u srpnju prošle godine, te dva puta 3-3.

Domaćin je sjajno ušao u susret i već u 18. minuti Puljani su poveli. Blagojević je ubacio loptu na drugu stativu, Beljo je odlično spustio glavom, a Joao Silva iz okreta zabio svoj prvi gol za Istru.

Međutim, Rijeka je munjevito uzvratila i do kraja poluvremena je zabila četiri gola. Izjednačio je Anton Krešić u 23. minuti, u 32. je Domagoj Pavičić zabio za 2-1, a isti je igrač sedam minuta kasnije povisio na 3-1. Do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Haris Vučkić u 41. minuti.

Golijada Rijeke se nastavila i u nastavku. U 52. minuti Murić je sjajnom loptom uposlio Ampema koji je s vrha peterca pogodio za 5-1.

Tračak nade domaćina u moguće čudo donijeli su Mahmoud u 60. i Lisica u 77. minuti smanjivši na 3-5, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bušnja u 85. minuti pogodivši za 6-3.