Lokosi u nastavku razbili Belupo za prekid crnog niza

Hrvatska 2. lis 202118:57 > 18:58 0 komentara
GEPA pictures/ Philipp Brem

U susretu 11. kola Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Slaven Belupo s 3:0 upisavši prvu pobjedu u zadnjih šest kola, dok je momčad iz Koprivnice bez pobjede već deset kola.

Golove za Lokomotivu zabili su Silvio Goričan (54), Lukas Kačavenda (70) i Sandro Kulenović (72).

Lokomotiva je u prvom poluvremenu bila nešto konkretnija, no nije bilo većih uzbuđenja niti na jednoj strani. Međutim, u nastavku smo gledali daleko zanimljiviju utakmicu.

Gosti su već u 48. minuti zatresli suparničku mrežu, no pogodak je poništen jer je Alen Grgić bio u zaleđu. Šest minuta kasnije Lokomotiva je povela. Bruno Goda se okliznuo na jednu dugačku loptu, Aliyu Ibrahim je to iskoristio, uzeo loptu te ubacio u kazneni prostor gdje je natrčao Silvio Goričan i zabio za 1:0.

Korak bliže pobjedi Lokosi su stigli u 70. minuti nakon što je Lukas Kačavenda zabio za 2:0. Aliyu je glavom dao povratnu loptu, Damian van Bruggen je loše očistio, lopta je došla do Cokaj koji je asistirao Kačavendi, a mladi Vatreni zatresao mrežu.

Seriju nevjerojatnih grešaka gosti su nastavili samo minutu kasnije. Nakon što su primili pogodak, krenuli su s centra, Van Bruggen se okliznuo, Kačavenda je ukrao loptu, jurnuo prema golu, te nesebično dodao Kulenoviću koji je zabio u praznu mrežu za 3:0 i kraj priče.

Lokomotiva je ovom pobjedom prekinula crni niz tijekom kojeg je u zadnjih pet kola osvojila samo jedan bod, dok je Slaven Belupo nakon senzacionalne pobjede protiv Dinama u prvom kolu na stadionu Maksimir (2:0) nanizao već deset kola bez pobjede, pri čemu sedam poraza i tri remija.

Na ljestvici vode Rijeka i Osijek sa po 20 bodova, dok Dinamo i Hajduk imaju po 19 bodova. Lokomotiva je šesta sa 14 bodova, dok je Slaven Belupo na devetoj poziciji sa šest bodova, jednim više od Dragovoljca