Lokomotiva remizirala sa slovenskim prvoligašem

Hrvatska 23. lip 202219:49 > 20:52 0 komentara
Guliver Image

Lokomotiva je u četvrtak odigrala svoju drugu pripremnu utakmicu protiv slovenskog prvoligaša NK Celje u Kranjčevićevoj i remizirala 1:1...

U prvoj pripremnoj utakmici Lokomotiva je pobijedila Goricu 2:0, a onda je odigrala neriješeno s Celjem 1:1.

Trener Silvijo Čabraja odlučio se za ovih početnih 11: Na vratima Turbajevski, Cipetić i Pivarić na bekovima, Salihu i Šušković na stoperskih pozicijama, u vezi Smakaj, Maleš, Kačavenda, te u napadu Raul, Goričan i Zdunić.

Prvo poluvrijeme bilo je bez pogodaka, a najbolju priliku imali su Goričan i Zdunić u istoj akciji u 24. minuti.

U drugom poluvremenu kapetansku vrpcu preuzeo je Hendija na vratima, zatim su ušli Roca, Marku, Bubanja i Soldo u zadnjoj liniji te Išlić, Bošković, Krivak, Kallaku, Šotiček i Špeljak.

Već na početku drugog dijela Soldo iz prekida i Kallaku su se našli u dobrim prigodama, no bez pogodaka.

U 66. minuti Lokomotiva je povela iz kornera. Izveo je mladi Fabijan Krivak i naciljao Boškovića koji glavom u skoku poentira u mrežu mrežicu. U 76. minuti izašao je Roca a ušao Gulko.

U 90. minuti dosuđen je kazneni udarac za Celje, koji je i realiziran za konačnih 1:1 (Begić).

Bila je ovo ujedno i posljednja pripremna utakmica u Zagrebu, jer Lokosi u ponedjeljak 27.6. nastavljaju svoje pripreme u Nizozemskoj, gdje će se odigrati četiri pripremna susreta. Popis putnika u Nizozemsku, kao i suparnike u utakmicama, klub će pravovremeno objaviti.