Lokomotiva preokrenula Osijek u zadnjih deset minuta!

Hrvatska 24. srp 202222:52 > 22:57 0 komentara
nklokomotiva.hr

Završna utakmica 2. kola SuperSport HNL-a donijela je iznenađenje. Iako je Osijek u Kranjčevićevoj rano poveo protiv Lokomotive, radovali su se domaćini zahvaljujući dvama golovima neočekivanog junaka u posljednjih deset minuta za konačnih 2:1...

Osijek je dugo vodio u Kranjčevićevoj, no isto tako ga je dugo na životu držao sjajni Ivica Ivušić. Ipak, nije ni on mogao sve spasiti te je Lokomotiva u zadnjih deset minuta golovima neočekivanog junaka Blaža Boškovića uzela sva tri boda (2:1).

Osijek je poveo u 16. minuti pogotkom Laszla Kleinheislera. Mađar je pritiskom na zadnju liniju Lokomotive isprovocirao pogrešku na relaciji golmana Santinija te Cokaja Mersinaja. Poentirao je s 20 metara pored domaćeg vratara koji nije stigao posve pokriti svoja vrata.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, premda je opasnija bila Lokomotiva. Ivušić je obranio pokušaje Stojkovića, Cokaja i Kulenovića.

Početkom nastavka Fioliću je opravdano poništen krasan pogodak (lobom) zbog zaleđa, a u 58. Santini je obranio lukav udarac Kleinheislera iz slobodnog udarca.

Od tog trenutka opet je Lokomotiva krenula u napad. Kulenović je promašio, u 75. Ivušić je imao još dvije fenomenalne intervencije (GoričanAliyu), da bi u 81. minuti domaćin zasluženo izjednačio golom veznjaka Boškovića koji je u igru ušao u 70. minuti. Bošković je pogodio glavom nakon ubačaja iz kornera.

Isti se igrač prometnuo u apsolutnog heroja utakmice u 86. minuti. Prihvatio je asistenciju Kulenovića, iskoristio rupu osječke obrane i s 15 metara prizemno poentirao pored nemoćnog Ivušića.

Lokomotivi su to prvi bodovi u sezoni nakon poraza od Dinama 3:2, dok je Osijek doživio prvi poraz nakon slavlja protiv Gorice 2:1 u prvom kolu.

U sljedećem kolu Osijek u Gradskom vrtu dočekuje Slaven Belupo 31. srpnja, a Lokomotiva dva dana ranije (29. srpnja) gostuje na Šubićevcu kod Šibenika. Prije toga, Osijek u četvrtak 28. srpnja čeka revanš 2. pretkola Konferencijske lige kod kuće protiv kazahstanskog Kizilžara.