Livaja: Želim vratiti taj dug protiv Dinama

Hrvatska 29. tra 202118:53 > 20:33
AP Image

Marko Livaja se vratio u Hajduk sredinom veljače kao veliko pojačanje, no ni njegovim dolaskom Bijeli zasad nisu na pozicijama koje garantiraju europske utakmice sljedeće sezone.

Livaja je u devet utakmica u HNL-u zabio jedan gol uz pet asistencija. Hajduk je trenutno peti s 44 boda, osam manje od Rijeke koja drži četvrto mjesto koje bi moglo donijeti Europu.

“Mogu biti zadovoljan jer smo se približili Europi po broju bodova. U zadnje tri-četiri utakmice smo kiksali, posebno protiv Slaven Belupa, kada smo u dvije utakmice pokupili dva glupa crvena kartona i dvaput gubili bodove. Imamo mjesta za napredak, mlada smo momčad i pokazali smo da imamo kvalitetu. Kad sve zbrojim i oduzmem, zadovoljan sam svojom igrom, a ukupno smo mogli i malo bolje da nije bilo tih nekih gluposti”, rekao je za Index.hr Livaja, koji zbog kartona nije mogao igrati protiv Dinama.

“Bilo mi je jako krivo što zbog kartona nisam smio nastupiti u derbiju. Za Dinamo se ovdje živi, to su utakmice koje se čekaju i uvijek će biti tako. To nikad neće biti ista utakmica kao protiv drugih momčadi, bez obzira koliko je bodova između nas i Dinama. Dogodilo se to što se dogodilo, sigurno da nismo sretni nakon poraza, a meni je ostao taj dug. Čeka njih još dolazak na Poljud pa se nadam da ću vratiti taj dug i odigrati derbi protiv Dinama. To se čeka.”

Europa ostaje cilj…

“Neće biti lagano, imamo šest kola do kraja. U subotu nam dolazi Rijeka, direktni konkurent za Europi i nakon te utakmice ćemo znati puno više. Vjerujem u pobjedu, već smo ih pobijedili dva puta. Ako budemo pravi, ako svatko od nas pokaže ono malo više od 100 posto, Hajduk to može dobiti.”

Ostanak u Hajduku i sljedeće sezone?

“U jako korektnim sam odnosima s ljudima iz kluba, razgovaramo svakodnevno, izmjenjujemo mišljenja. Da, u razgovorima smo, ali vidjet ćemo što će se dogoditi na kraju. Sad smo fokusirani na teren. Znam da vama izgleda kao da smo na kraju, ali nama je tih šest kola jako puno, to je puno bodova.”

“Volio bih ostati u klubu, ali nismo konkretno razgovarali o uvjetima ni opcijama, kao ni ciframa. Vidjet ćemo kako će taj dio završiti. Za klub i igrače je sada najbitnije da se nekako dočepamo te Europe. Tada ćemo znati što ćemo dalje. Ne znam ni cifre ni brojeve, ništa konkretno još nismo, eto iskreno. Lukša bi sigurno volio da svaki hajdukovac koji je odavde može doći i pomoći. Sada nije moguće reći što će biti na kraju jer se mi još nismo dogovorili”, rekao je Livaja koji ističe da ostanak u Hajduku neće ovisiti o Europi.

Reprezentacija?

“Volio bih igrati jednom na velikom natjecanju s Hrvatskom. Sada sam tu u Hrvatskoj, izbornik me gleda i naravno da bi mi bila čast da me opet pozove. Volio bih igrati s veličinama poput Modrića i ostalih, ali ne zamaram se, sve se događa s razlogom u životu.”